Sněhové zpravodajství 4.3.2016

Rakouské Alpy

Konec týdne v Rakousku byl většinou zamračený, v mnoha regionech padal čerstvý sníh. V současné době je ve většině středisek k dispozici vynikající lyžování.

Ve čtvrtek 3.března napadlo 25 cm nového sněhu ve střediscích Lech/Zürs (dle sněhového zpravodajství 130/220 cm) v regionu Arlberg. Výborné lyžování najdeme i mimo sjezdovky. Díky nízkým teplotám zůstává nový sníh ve fantastické kondici.

Na východě také lehce sněžilo, v celém regionu Ski Amadé připadlo kolem 5-10 cm sněhu. Jedny z nejlepších podmínek aktuálně nabízí středisko Obertauern (100/140 cm), kde je hlášeno 40 cm nového sněhu, dobré podmínky jsou i mimo svahy.

Další přísun nového sněhu se očekává během víkendu, nejvíce napadne v sobotu. Teploty zůstanou pod bodem mrazu ve většině regionů, což udrží sníh ve výborném stavu.

 

Francouzské Alpy

Lyžování ve Francii je vynikající v důsledku čerstvého sněhu, který napadl během tohoto týdne. Počasí na konci týdne bylo převážně zatažené a zasněžené, viditelnost byla snížená.

Největší množství nového sněhu bylo zaznamenáno na Aiguille du Midi nad Chamonix (sněhové zpravodajství udává 10/625 cm), kde bylo ve čtvrtek naměřeno 150 cm čerstvého sněhu. Níže v oblasti Grands Montets v Argentiere (10/390 cm) napadlo 40 cm čerstvého sněhu.

Údolí Chamonix je ve skvělé kondici, stejně jako ostatní oblasti v severních Alpách. Pyrenejská střediska také obdržela tento týden množství čerstvého sněhu.

Jediná střediska, která neinformují o novém sněhu od 28.února, jsou Pra Loup (40/100 cm) a Les Orres (80/100 cm), i když v obou areálech jsou i přesto velmi dobré podmínky. Předpověď však slibuje sněžení v těchto oblastech během příštího týdne.

V následujících dnech bude sněžit na celém území Francie, očekávají se součty v rozmezí 40 až 150 cm sněhu do konce příštího týdne. Nejvíce by mělo sněžit o víkendu.

 

Švýcarské Alpy

Podmínky ve všech švýcarských střediscích jsou i nadále skvělé. Ve čtvrtek bylo převážně zataženo se sněžením. Areál Murren (dle sněhového zpravodajství 110/321 cm) obdržel 11 cm nového sněhu a poskytuje výborné podmínky. Středisko Engelberg (30/350 cm) se chlubí impozantní sněhovou pokrývkou, v provozu je všech 25 vleků. Oproti tomu středisko Saas Fee (120/350 cm) mělo ve čtvrtek spuštěno jen 5 z 21 lanovek.

Prognóza na víkend očekává husté sněžení napříč švýcarskými regiony, Gstaad (22/290 cm) předpovídá až 99 cm během soboty. Teploty se budou držet pod bodem mrazu, sníh tedy zůstane ve skvělé kondici.

 

Italské Alpy

Zatažený byl konec týdne i na většině území Itálie, většinou s čerstvým sněhem. K dispozici je stále vynikající lyžování.

Čerstvý sníh je hlášený z Dolomit. Středisko Campitello (sněhové zpravodajství hlásí 15/120 cm) obdrželo nejvíce sněhu, a to 40 cm, dobré podmínky najdeme i mimo sjezdovky. Sněhová pokrývka narostla v celém regionu a díky nízkým teplotám je sníh ve fantastickém stavu.

Dobré lyžování nabízí oblast Mléčná dráha, nejlepší podmínky najdeme na horních svazích. Podobné je to napříč středisky v údolí Aosta a Monterosa, kde husté sněžení ze začátku týdne udržuje sjezdovky v dobrém stavu.

Předpověď očekává čerstvý sníh ve všech regionech v průběhu příštích dnů. Dolomity obdrží více než metr nového sněhu přes víkend. Jinde budou součty mírnější.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk