Sněhové zpravodajství 4.11.2016

Rakouské Alpy

Ve čtvrtek 3.listopadu panovalo v Rakousku smíšené počasí. Teploty se držely kolem 4C. Některá střediska se těšila z jasné modré oblohy a fantastické viditelnosti, zatímco jiná byla zahalena v oblačnosti.

Své brány otevřely areály Kitzbühel (dle sněhového zpravodajství 0/60 cm) a Kirchberg (0/60 cm), kde je v současnosti v provozu jedna sjezdovka a 2 z 57 lanovek.

Na rakouských ledovcích jsou podmínky velmi dobré, otevřena jsou střediska Sölden (0/92 cm), Hintertux (0/75 cm), Kaunertal (25/45 cm) nebo Kaprun (0/70 cm).

V pátek pokračuje smíšené proměnlivé počasí, na víkend se očekává sněžení v celé zemi.

 

Francouzské Alpy

Středisko Tignes (sněhové zpravodajství udává 0/50 cm) si ve čtvrtek 3.listopadu užilo modrou oblohu. Sjezdovky jsou pevné a o víkendu je osvěží kolem 30 cm čerstvého sněhu.

Mnoho francouzských středisek plánuje otevření na konec listopadu či začátek prosince.

 

Švýcarské Alpy

Areál Engelberg (dle sněhového zpravodajství 0/40 cm) je nyní pro lyžování otevřen, viditelnost ve čtvrtek byla díky jasné obloze vynikající. Ledovec Gstaad (0/325 cm) je také v provozu, stejně jako Saas Fee (0/135 cm) a Zermatt (0/60 cm).

Otevření středisek Arosa a Laax bylo odloženo kvůli nedostatku sněhu a nepříznivému počasí. Laax doufá v zahájení provozu do 12.listopadu.

 

Italské Alpy

Nad Cervinii (sněhové zpravodajství hlásí 0/95 cm) a Val Senales (0/50 cm) bylo ve čtvrtek 3.listopadu jasno, teploty se držely velmi nízko kolem -10C.

Většina středisek plánuje otevření na prosinec.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk