Sněhové zpravodajství 31.3.2017

Rakouské Alpy

Ve čtvrtek 30.3. bylo převážně slunečné počasí ve střediscích rakouských Alp, občas se na obloze objevily mraky, teploty byly vyšší, takže sníh byl měkký a lyžování jarní.

V následujících dnech budou příjemné podmínky pro lyžování ve střediscích jako Pitztal (155/201cm) a Sölden (20/269cm), kde je lyžování na vyšších svazích dobré na tuto roční dobu. Sjezdovky na nižších svazích začínají být velmi rozměklé a mnoho středisek má na těchto částech svahů jen zbytky sněhu. To se týká hlavně středisek oblasti Ski Welt (15/30cm), kde je sníh velmi ovlivněný jarním sluncem.

V pátek 31.3. přijde fronta vysokého tlaku vzduchu, která přinese bouřky a déšť na víkend. Dle sněhového zpravodajství může připadnout malé množství sněhu v oblasti Kaunertal (268/309cm), avšak ve většině středisek bude o víkendu horší počasí.

 

Francouzské Alpy

Po víkendu, kdy dle sněhového zpravodajství na řadě míst o víkendu sněžilo, ve čtvrtek se opět vrátily jarní podmínky. Sjezdovky jsou na řadě míst vydřené, zvláště v nižších polohách, takže se konec sezóny blíží.

Jižní svahy ve středisku Alpe d´Huez (100/200cm) vypadají špatně, takže pro výborný sníh je nejlepší zůstat ve vyšších polohách. Slunce velice rozbředává sníh, takže je nejlepší užít si lyžování brzy ráno a pak si dát drink na terase – v odpoledních hodinách je sníh velmi rozměklý. Nižší sjezdovky trpí v řadě středisek. Sjezdovky do středisek Chatel (10/60cm), Les Gets (10/85cm) a Morzine (40/100cm) jsou stále v provozu díky intenzivní práci zaměstnanců střediska. Podmínky na vyšších svazích jsou stále výborné.

Stále dobré podmínky nabízí středisko Flaine (42/265cm), kde lze nalézt nejlepší lyžování dopoledne, kdy jsou sjezdovky ještě pevné, v průběhu dne pod slunečními paprsky měknou. Pokud máte při lyžování rádi firmový sníh, vydejte se do řady dalších středisek ve francouzských Alpách, kde lze tento sníh nalézt ráno.

 

Švýcarské Alpy

Ve čtvrtek 30.3. nabídly švýcarské Alpy příjemné jarní lyžování. Silné slunce a vysoké teploty připravují  klasické jarní podmínky na sjezdovkách. Mimo sjezdovky je sníh proměnlivý, svahy směrované na sever nabízí dobré podmínky. Pod 2000 m je sníh velmi měkký a svahy do středisek se začínají uzavírat. Nejlepší podmínky, jak lze očekávat, lze nalézt na sjezdovkách nad 3000 m, konkrétně ve střediscích Zermatt (0/180cm) a Saas Fee (26/250cm).

Dle sněhového zpravodajství bude o víkendu oblačno se srážkami, které budou nad 2500 m sněhové.

 

Italské Alpy

Ve čtvrtek 30.3. měly italské Alpy slunečné počasí a jarní podmínky pro lyžování. Na sjezdovkách je ještě dost sněhu, avšak sníh je firmový, což lze v tuto roční dobu očekávat, ráno jsou svahy pevné, během dne měknou. Nejlepší podmínky lze nalézt ve středisku Cervinia (30/210cm) díky vyšší nadmořské výšce. V jiných částech italských Alp je lyžování stále dobré. Mimo sjezdovky je lyžování již velmi omezené.

Dle sněhového zpravodajství jsou na víkend předpovídány srážky – sněhové nebo dešťové. Sněžit by mělo v oblasti kolem vrcholu Matterhorn, v oblasti Monterosa a v údolí Aosta. Hranice srážek dešťových a sněhových se bude pohybovat mezi 2200 a 2700 m.

 

Německé Alpy

Německé Alpy nabídly ve čtvrtek další slunečné počasí. Sezóna lyžování se pomalu chýlí ke konci, sjezdovky nabízí lyžování v nadmořské výšce nad 2000 m. Silné slunce a teplé počasí připravuje typické jarní podmínky pro lyžování. Lyžování už nebude trvat dlouho. Dle sněhového zpravodajství bude hlavně deštivo, sněžit bude v nadmořské výšce nad 2700 m.

 

Sněhové zpravodajství

Alpy si užívají sluneční začátek jarního lyžování. Víkend bude převážně se srážkami, hlavně deštivými. Hranice sněžení bude mezi 2200 a 2900 m.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk