Sněhové zpravodajství 31.3.2016

Rakouské Alpy

Napříč rakouskými středisky dominují tento týden jarní podmínky. Ve čtvrtek 31.března došlo ke zvýšení teplot. Z většiny středisek byl hlášený změklý sníh v důsledku vysokých teplot. Vyšší svahy a střediska jsou stále v dobré kondici díky své nadmořské výšce, výborné lyžování nabízí ledovec Kitzsteinhorn v Kaprunu (dle sněhového zpravodajství 150/200 cm), ledovec Stubai nad Neustiftem (25/250 cm) a ledovce Rettnebach a Tiefenbach v Söldenu (10/398 cm). Stejně tak ve skvělé kondici je ledovec Hintertux (10/285 cm), Kaunertal (265/313 cm) a Pitztal (206/225 cm).

V mnoha střediscích je sezona u konce, uzavřeny byly tento týden areály Igls, také známý jako Patscherkofel, St.Wolfgang a také Postalm.

V nejbližších dnech bude pokračovat slunečné počasí.

 

Francouzské Alpy

Dobré lyžování je stále k dispozici v mnoha střediscích ve Francii. Stoupající teploty však ovlivňují mnoho oblastí a sjezdovky v průběhu dne měknou.

Oblast Tři údolí zůstává v dobrém stavu díky 10 cm nového sněhu, který napadl na začátku týdne. Na dolních svazích převládají jarní podmínky, nejlepší lyžování nabízí nejvyšší svahy.

Region Espace Killy vytěžil nejvíce z nedávného sněžení, napadlo zde více než 15 cm nového sněhu. Nejlepší podmínky zůstávají na horních svazích.

Na jihu panují v současné době jarní podmínky a dolní svahy vykazují známky opotřebení. Nejlepší lyžování najdeme ve středisku Bonneval sur Arc (sněhové zpravodajství hlásí 100/290 cm), kde nedávné sněžení a nízké teploty zajišťují, že podmínky po celé hoře zůstávají vynikající.

Obačnost ze čtvrtku bude pokračovat i po většinu víkendu. V mnoha střediscích se očekává déšť s možností lehkého sněžení na horních svazích.

 

Švýcarské Alpy

Mnoho švýcarských středisek stále nabízí skvělé lyžování. Základní hloubky po celé zemi začaly klesat kvůli silnému odpolednímu slunci a děšti v některých oblastech. Středisko Andermatt (dle sněhového zpravodajství 0/340 cm) nabízí v současné době nejlepší podmínky, především na horních svazích.

Z oblasti Jungfrau je hlášeno pěkné lyžování v areálu Murren, kde ve středu připadlo 5 cm nového sněhu. Ve středisku Grindelwald (5/181 cm) je nyní lyžování omezeno pro zbytek sezony jen na víkendy. Nejlepší lyžování v nadcházejících dnech nabídne středisko Verbier (25/235 cm), kde bylo ve čtvrtek v provozu 73 z 82 lanovek.

Začátek dubna bude převážně zatažený s možností dešťových srážek. Výjimkou bude Saas Fee (87/305 cm), které se dočká až 35 cm sněhu.

 

Italské Alpy

V Itálii je také k dispozici stále dobré lyžování v mnoha oblastech. Teploty v Dolomitech nadále stoupají, což ovlivňuje především dolní svahy. Na vrcholcích hory jsou výborně upravené sjezdovky, které zůstávají pevné i v průběhu dne.

Podobně v oblasti Mléčná dráha panují jarní podmínky, avšak sjezdovky jsou dobře upravené a k dispozici je stále skvělé lyžování.

Dobré lyžařské podmínky nabízí i údolí Aosta a Monterosa, v posledních dnech však teploty výrazně vzrostly. Nejideálnější podmínky najdeme na horních svazích, kde se díky teplotám pod bodem mrazu drží svahy ve výborném stavu.

Ve čtvrtek bylo převážně oblačno, což bude přetrvávat i v dalších dnech. To přinese možnost lehkého sněžení, nejvíce vytěží střediska v celém regionu údolí Aosta a Monterosa. V nižších oblastech se bude jednat o srážky dešťové.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk