Sněhové zpravodajství 31.10.2016

Rakouské Alpy

Nový týden v Rakousku začal slunečnou oblohu a skvělými podmínkami na sjezdovkách. Jedny z nejlepších podmínek lze aktuálně nalézt na ledovci Hintertux (dle sněhového zpravodajství 75 cm), kde je spuštěno 16 lanovek a 37 km terénu. Kaprun (80 cm) také navýšil počet otevřených lanovek na 14 z 19. Na ledovci Mölltal (140 cm) běží 5 lanovek z 11. Nejnižší sněhovou základnu má ledovec Dachstein (27 cm), otevřeny jsou 3 sjezdovky.

Počasí v příštích několika dnech bude převážně slunečné, ve středu se můžou objevit místy mraky a dokonce sněžení. Teploty budou klesat, například na Pitztalu (78 cm) bude kolem -5C.

 

Francouzské Alpy

V pondělí 31.října panovala ve Francii jasná obloha, slabý vítr a neomezená viditelnost. Sjezdovky ve střediscích Tignes (sněhové zpravodajství hlásí 50 cm), Les Deux Alpes (50 cm) a Val d´Isere (15 cm) zůstávají pevné. Podobný ráz počasí se očekává i v dalších dnech.

 

Švýcarské Alpy

Obě švýcarská střediska jsou otevřena, v pondělí bylo lyžování velmi dobré. Ve středisku Zermatt (dle sněhového zpravodajství 60 cm) jsou svahy pokryty prašanem, naopak v Saas Fee (150 cm) je sněhová pokrývka pevná.

Aktuální počasí bude pokračovat po celý týden, zůstane sucho a jasno.

 

Italské Alpy

V pondělí 31.října bylo v nabídce lyžování ve středisku Cervinia (sněhové zpravodajství udává 95 cm). Val Senales (50 cm) má pevnou základnu, která je pokrytá vrstvou prašanu. Podobné podmínky nabízí i Passo Stelvio (150 cm).

V dalších dnech se očekává pokračování suchého počasí, v nejbližší době se neobjeví žádné nové sněžení.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk