Sněhové zpravodajství 30.7.2015

Rakouské Alpy

Většina rakouských středisek byla pro letní sezonu uzavřena, v provozu zůstávájí ledovce Mölltal (dle sněhového zpravodajství 210 cm) a Hintertux (135 cm). Ve čtvrtek 30.července bylo zataženo s množstvím srážek, především v odpoledních hodinách. Ledovec Hintertux má v provozu 10 vleků.

Během víkendu se v Rakousku očekává směs slunce a dešťových přeháněk.

 

Francouzské Alpy

Obě ledovcové oblasti ve Francii, Les Deux Alpes (sněhové zpravodajství udává 155 cm) a Tignes (50 cm), vykazují bohužel silné známky opotřebení vzhledem k mimořádně teplému létu. Přes měsíc nenapadl čerstvý sníh a sjezdovky jsou vydřené. I přes to byly vleky v Les Deux Alpes spuštěny a v provozu byla také horní část Grande Motte v Tignes.

Konec týdne bude ve znamení deště, v pondělí se vrátí slunečné počasí. Tignes plánuje uzavřít 9.srpna a Les Deux Alpes 29.srpna.

 

Švýcarské Alpy

Slunečné počasí panovalo ve středisku Zermatt (dle sněhového zpravodajství 130 cm) i v Saas Fee (80 cm), lyžařské podmínky jsou dobré. Díky vysoké nadmořské výšce zde najdete nejlepší lyžování v Alpách v současné době. Většina vleků je v provozu a sněhová pokrývka byla přes noc díky chladnějším teplotám pěkně posílena. O víkendu se očekává deštivé počasí.

 

Italské Alpy

Ve středisku Cervinia (sněhové zpravodajství udává 130 cm) bylo ve čtvrtek slunečno, bohužel však během víkendu očekáváme déšť od západu. Spojení do lyžařské oblasti Plateau Rosa nad Zermattem je otevřeno, výběr červených a modrých sjezdovek zůstává velmi slušný.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk