Sněhové zpravodajství 30.6.2015

Rakouské Alpy

Začátek týdne začal teplým a slunečným počasím, během odpoledne se místy objeví více mraků. Stejné počasí se očekává během celého týdne.

I když od úterý má udeřit vlna veder a svahy se tak mohou v příštích dnech zhoršit, přesto si ledovcové areály udržují dobré podmínky se základnou více než dvou metrů sněhu. Ledovec Hintertux (dle sněhového zpravodajství 0/220 cm) má v provozu 9 vleků, což je nejvíce v zemi. Ledovec Dachstein (0/262 cm) i ledovec Mölltal (0/290 cm) jsou v dobrém stavu.

Ledovec Stubai (0/200 cm) se uzavře 3.července.

 

Francouzské Alpy

Skvělé podmínky panují na ledovci Les Deux Alpes (250 cm), také snowpark je plně připravený. Grande Motte nad Tignes (sněhové zpravodajství udává 0/120 cm) má v provozu 6 vleků, včetně nové opravené lanovky na vrchol. Zbývajících šest ledovcových vleků se otevře 4.července, čímž se navýší různorodost sjezdovek, které areál nabízí.

Během týdne očekávejme prudký nárůst teplot, nejlepší podmínky jsou tedy časně ráno, během dne nezapomeňte na opalovací krém a sluneční brýle!

 

Švýcarské Alpy

Zermatt (dle sněhového zpravodajství 0/165 cm) si začátkem týdne vychutnával skvělé počasí, které bude pokračovat po celý týden. V provozu je sedačková lanovka Furgsattel v oblasti Plateau Rosa. Čtyři další vleky se otevřou o víkendu.

Ledovec Saas Fee je do 19.července zavřený.

 

Italské Alpy

Cervinia (sněhové zpravodajství udává 0/165 cm) má v provozu 3 vleky s přístupem na ledovec Plateau Rosa nad Zermattem. Prognóza pro další dny očekává během dopoledne přísun mraky, které mohou přinést bouřky z vysokých teplot.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk