Sněhové zpravodajství 30.10.2017

Rakouské Alpy

Od soboty dochází k výraznému sněžené, zejména na ledovci Dachstein (dle sněhového zpravodajství 150 cm), který hlásí 60 cm nového sněhu. Nicméně kvůli chladné frontě, která dorazila v neděli, se počasí velmi zhoršilo a kvůli silnému větru muselo být dnes zavřeno. Silný vítr uzavřel také ledovec Mölltal (110 cm).

Oproti tomu ledovce Piztal (75 cm), Kaunertal (80 cm) a Sölden (125 cm) si užívaly slunečné paprsky. Během týdne se očekává další sněžení.

 

Francouzské Alpy

V Tignes (dle sněhového zpravodajství 30 cm) se čerstvý sníh předpokládá na nadcházející víkend, v neděli by mohlo napadnout kolem 6 cm.

 

Švýcarské Alpy

Během víkendu nesněžilo v Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 40 cm) ani v Zermattu (60 cm). Počasí je skvělé se slunečním svitem a modrou oblohou. Stejný ráz počasí bude panovat i v dalších dnech.

 

Italské Alpy

Od minulého týdne nedošlo v Itálii k žádným novým sněhovým přeháňkám, ale teploty se drží nízko, středisko Cervinia (dle sněhového zpravodajství 60 cm) hlásí kolem -4C. Podobné povětrností podmínky jsou také v Passo Stelvio (150 cm) nebo Val Senales (30 cm). Ve druhé části týdne může nasněžit čerstvý sníh.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk