Sněhové zpravodajství 3.8.2015

Rakouské Alpy

V pondělí 3.srpna bylo v Rakousku slunečno a teploty se držely vysoko. Ledovec Hintertux (dle sněhového zpravodajství 110 cm) má v provozu 10 vleků, sjezdovky však začínají být viditelně opotřebované a přes víkend se sněhová pokrývka snížila o dalších 25 cm.

Ledovec Mölltal (210 cm) si zachovává větší sněhovou základnu, sníh drží lépe než na Hintertuxu. Bohužel se však očekává další vlna veder tento týden, v údolí se teploty vyšplhají nad 30C a mrznout bude až ve výškách nad 5000 m, takže čekejme další zhoršení sněhových podmínek.

 

Francouzské Alpy

Ve Francii je lyžování poměrně omezené v tuto chvíli. Nejvíce svahů k dispozici má středisko Les Deux Alpes (sněhové zpravodajství hlásí 155 cm), v pondělí bylo spuštěno 21 vleků. Tignes má otevřených jen pár sjezdovek a tři vleky.

 

Švýcarské Alpy

Ve Švýcarsku je stále k dispozici dobré lyžování ve středisku Zermatt (dle sněhového zpravodajství 130 cm). V pondělí si návštěvníci vychutnali jasně modrou oblohu a spoustu slunce. Otevřeno bylo 14 km sjezdovek a 17 vleků. Dobré spojení je do Cervinie v Itálii.

Během několika příštích dní se očekává poměrně zataženo v Zermattu i v Saas Fee, může také slabě pršet.

 

Italské Alpy

Středisko Cervinia zažilo v pondělí 3.srpna docela horký den. Lyžování je možné pouze na Plateau Rosa. Spojení do Zermattu ve Švýcarsku je otevřené.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk