Sněhové zpravodajství 3.1.2017

Rakouské Alpy

V úterý 3. ledna byl pro rakouské Alpy krásný den. Nový rok přinesl pro mnoho středisek čerstvý sníh, např. 10 cm napadlo ve středisku Damuls (10/40cm), 8 cm v Silvretta Montafon (0/56cm) a v mnoha dalších střediscích napadlo pár centimetrů na vyšších svazích.

Hintertux (25/105cm) i nadále nabízí příjemné podmínky pro lyžování, kde je v provozu 18 z 20 lanovek a 50 km sjezdovek. Na druhé straně středisko St Johann (15/15cm) trpí i přes teploty kolem -4C.

Ve středu 4. ledna by mělo dle sněhového zpravodajství sněžit v celé oblasti rakouských Alp, na vyšších svazích se čeká až 30 cm čerstvého sněhu, který připraví fantastické lyžování.Francouzské Alpy

Francouzské Alpy nemají dle sněhového zpravodajství čerstvý sníh v úterý 3. ledna. Podmínky pro lyžování jsou v mnoha střediscích zhoršené, svahy jsou tvrdé a udusané a nízké teploty způsobují, že povrch je ledovatý. Argentiere (0/100cm) má v současnosti sjezdovky ledovaté.

Nejlepší podmínky lze nalézt na vyšších svazích středisek jako Val Thorens (55/130cm) a Val d´Isere (30/130cm). Dobré lyžování nabízí středisko Serre Chevalier (25/182cm). Podmínky pro lyžování jsou slabší v oblastech Megeve (0/20cm), Chamrousse (0/15cm), Samoens (10/20cm) a v mnoha dalších.

Dle sněhového zpravodajství bude sněžit ve švýcarských a rakouských Alpách, francouzské Alpy si budou muset na sníh trochu počkat.Švýcarské Alpy

Švýcarské Alpy měly místy čerstvý sníh v některých střediscích, jinde slunečno a sucho. Během noci připadlo ve střediscích Adelboden/Lenk (5/35cm), Anzere (50cm) a regionu Jungfrau 5 cm čerstvého sněhu. Engelberg (20cm) hlásí nejvíce, 10cm. Šlo o první sněžení za poslední měsíc v těchto střediscích, které lehce zlepšilo podmínky pro lyžování. Svahy jsou většinou tvrdé a ledovaté, mimo sjezdovky zatím lyžování většinou není možné.

Dle sněhového zpravodajství bude zítřek klíčovým dnem pro sezónu 2016/17. Očekává se poprvé za dlouhou dobu husté a dlouhé sněžení. Každé ze sledovaných středisek očekává čerstvý sníh. Průměrně připadne více než 25cm sněhu. Střediska na severovýchodě regionu Jungfrau budou ze sněžení těžit nejvíce. Více na jihu kolem Matterhornu bude sněhová nadílka menší.

Sněžení vytrvá zhruba kolem 24 hodin, poté se podmínky vyjasní a bude znovu slunečno. Další velké sněžení se čeká kolem 10.ledna. Avšak je stále ještě brzy předvídat přesné množství.Italské Alpy

Další slunečný den pro italské Alpy bylo úterý 3.ledna. Sníh na sjezdovkách zůstává firmový a udusaný, zatímco mimo sjezdovky je spíše tráva.

Dobrou zprávu přináší sněhové zpravodajství. Zítra se počasí změní a začne sněžit, sněžení by mělo vytrvat kolem 24 hodin. Val Senales (5/90cm) očekává až 30cm čerstvého sněhu, střediska jako Bormio (45cm), Madesimo (20/50cm) a oblast Via Lattea očekává asi 20 cm. Slunečné počasí se poté vrátí.

Kolem 10. ledna se dle sněhového zpravodajství očekává další sněhová bouře.Německé Alpy
Změna sněhových podmínek platí i pro německé Alpy. Sníh konečně přinese úsměv do německých středisek, v pondělí zde již připadlo kolem 10cm. Ze včerejška a z příchodu víkendu očekává většina středisek kolem půl metru sněhu. Podmínky zůstanou zimní až do začátku příštího týdne, pouze v sobotu bude svítit slunce.

Zdroj: www.skiclub.co.uk