Sněhové zpravodajství 29.9.2015

Rakouské Alpy

Pondělní lyžování v Rakousku bylo fantastické, den byl slunečný a sněhové podmínky skvělé. Slunečné počasí má trvat po celý týden, koncem týdne se teploty budou držet kolem 5C i v nadmořské výšce 3000 metrů.

V pátek byl poprvé od jara otevřen ledovec Stubai (dle sněhového zpravodajství 0/40 cm), v provozu je 6 upravených sjezdovek. Nejlepší lyžování je v oblasti Daunferner. Lyžování je dále možné na ledovci Hintertux (50/90 cm) a Mölltal (5/60 cm), obě oblasti hlásí vynikající podmínky.

Kromě uvedených tří letovisek jsou od pondělí 28.září otevřena i ledovcová střediska Pitztal a Sölden.

 

Francouzské Alpy

Tignes plánuje znovu otevřít 3.října, díky nedávnému sněžení se výrazně zlepšily podmínky na ledovci Grande Motte.

 

Švýcarské Alpy

Fantastické lyžování nabízí střediska Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 90 cm) a Zermatt (145 cm). V pondělí bylo jasno, teploty klesly na -5C. V Zermattu je spuštěno všech 5 ledovcových vleků, nad Saas Fee jsou v provozu 3 vleky.

Během nadcházejích dnů se očekává převážně slunečné počasí, přes noc může sněžit a v sobotu je hlášeno oblačno a až 25 cm nového sněhu.

 

Italské Alpy

Letní lyžařská sezona ve středisku Cervinia bylo ukončena, vleky se znovu otevřou 18.října a bude umožněn přístup na ledovec Plateau Rosa. Lyžování je stále možné v malém lyžařském areálu Passo Stelvio a od pátku 25.září i na ledovci ve Val Senales.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk