Sněhové zpravodajství 29.7.2014

Rakouské Alpy

Rakousko trpí nedostatkem sněhu na ledovcích Dachstein a Kaprun. Stubai je dokonce uzavřený, dokud se podmínky nezlepší.

Na ledovci Hintertux je nyní 280 cm sněhu a můžete si zde užít velmi dobrého lyžování. Dá se lyžovat i mimo sjezdovky, ale kvalitnější sníh je na svazích. V pondělí bylo proměnlivé počasí a 11 vleků v provozu.

Během týdne by mělo být převážně zataženo a místy bude pršet.

 

Francouzské Alpy

Z francouzských středisek je zpřístupněno pouze Les Deux Alpes (235 cm). V pondělí bylo v provozu 22 vleků a kvalita sjezdovek je velmi dobrá. Počasí je proměnlivé a teploty se drží kolem 7 stupňů. Kvalitní sníh leží i mimo sjezdovky.

Větší oblačnost je hlášena na úterý, která by mohla přinést i nový sníh. Od poloviny týdne se zase vyjasní.

Val d´Isere a Tignes jsou pro letní sezónu uzavřeny.

 

Švýcarské Alpy

Ve středisku Saas Fee (295 cm) v pondělí sněžilo. Společně s víkendovým sněhem napadlo 8 cm. V provozu je 9 vleků a sněhové podmínky jsou velmi dobré. Teplota se drží kolem 7 stupňů.

Na Zermattu (190 cm) sněžilo v pondělí večer a v úterý ráno. Nyní je větší oblačnost, ale od poloviny týdne očekáváme více slunečné počasí.

 

Italské Alpy

V pondělí 28. července bylo ve středisku Cervinia (130 cm) slunečné počasí. Lyžařský areál Plateau Rosa nabízí velmi dobré podmínky k lyžování a to hlavně díky nízkým teplotám a nedávnému sněžení.

Během týdne by mělo být dopoledne zataženo, v odpoledních hodinách by mělo na obloze vysvitnout sluníčko.

Ledovce Presena a Val Senales jsou přes léto uzavřeny.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk