Sněhové zpravodajství 29.5.2014

Ve čtvrtek 29. května bylo v Rakousku zataženo a padal sníh, zejména na Kaprunu a na ledovci Dachstein. Skvělé jarní podmínky nabízí italské středisko Presena, kde nyní svítí sluníčko, ale o víkendu by mohlo začít pršet. 8 km sjezdovek máte k dispozici ve švýcarském Zermattu. Už tak velmi dobré lyžařské podmínky podpoří sníh, který by měl napadnout během příštího týdne.

 

Rakouské Alpy

Během středy 28.5. a čtvrtka 29.5. intenzivně sněžilo na ledovci Dachstein (350 cm). Dokonce kvůli tomu musely být zastaveny lanovky. Teploty se drží těsně pod bodem mrazu, takže pokud hledáte dobré podmínky pro lyžování, Dachstein je tou správnou volbou. Během pátku by mělo sněžit už jen lehce a mohli byste se dočkat sluníčka.

Ve čtvrtek sněžilo i na Kaprunu (280 cm), kde spadlo zhruba 8 cm. V pátek bude v nižších místech možná pršet, ale teplota na ledovci se bude držet kolem -4 stupňů. Není tedy vyloučeno, že by mohlo sněžit.

V pátek by mělo v Rakousku sněžit, v sobotu se ale vyčasí a mohlo by prokouknout sluníčko. Déšť by se měl vrátit opět v neděli a bude přetrvávat i během příštího týdne.

 

Francouzské Alpy

Všechna francouzská střediska jsou až do konce června uzavřena.


Švýcarské Alpy

Velmi dobré podmínky najdete ve středisku Zermatt (95 cm), kde bylo ve čtvrtek 29.5. proměnlivé počasí. Viditelnost byla dobrá až na oblast Plateau Rosa, kde bylo v provozu 8 sjezdovek. Během víkendu a v pondělí bude více oblačno, což by mohlo přinést i nový sníh.

Saas Fee plánuje zahájit letní sezónu 19. července.

 

Italské Alpy

Ledovec Presena (450 cm) v Passo Tonale je jediné středisko, které je pro zimní sporty zpřístupněno. Ve čtvrtek byly v provozu 4 vleky a panovalo proměnlivé počasí.

Konec tohoto týdne bude oblačný a stejné počasí by mělo být i o víkendu a během příštího týdne.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk