Sněhové zpravodajství 29.3.2016

Rakouské Alpy

Díky poprašku čerstvého sněhu v průběhu víkendu se osvěžily sjezdovky v mnoha regionech. Napadlo kolem 5-10 cm sněhu, nejvíce nového sněhu je hlášeno z celého regionu Ski Welt, kde připadlo 20 cm. Nejlepší podmínky se nachází na horních svazích, nižší sjezdovky v jarním slunci začínají měknout.

V úterý bylo v mnoha středisích oblačno, což pravděpodobně vydrží po celý týden. Teploty porostou, vrcholit budou ve čtvrtek, kdy bude kolem +10 C. V pátek se opět ochladí a předpokládá se i čerstvé sněžení.

 

Francouzské Alpy

V průběhu víkendu napadl čerstvý sníh v mnoha francouzských areálech, sjezdovky především na vrcholcích hory jsou ve velmi dobrém stavu.

Region Tři údolí obdržel 5-10 cm nového sněhu. Nejlepší lyžování aktuálně najdeme ve Val Thorens (dle sněhového zpravodajství 160/280 cm), nízké teploty zaručují, že 10 cm nového sněhu, který napadl v úterý, zůstane ve výborném stavu.

Poměrně slušné množství čerstvého sněhu připadlo v úterý v oblasti Espace Killy, středisko Tignes (143/240 cm) hlásí 15 cm na horních svazích. Dobré podmínky najdeme také mimo sjezdovky, převládají nízké teploty, takže sníh se drží pevný.

Dále na jih, ve středisku Bonneval sur Arc (100/290 cm), napadlo dalších 10 cm sněhu na již prvotřídní sněhovou základnu.

V úterý převládala oblačnost, podobný ráz počasí se bude držet po většinu týdne.

 

Švýcarské Alpy

Ve většině švýcarských letovisek došlo k poklesu jejich základních sněhových hloubek. Jarní podmínky panují v Portes du Soleil, Champéry (sněhové zpravodajství udává 0/160 cm) a rovněž v oblasti Jungfrau, Grindelwald (5/181 cm).

Naopak oblast Verbier, Nendaz (20/240 cm) hlásí 10 cm čerstvého sněhu, který zlepšil podmínky především v horních částech hory. Středisko Engelberg (15/380 cm) má aktuálně spuštěno všech 25 lanovek.

Prognóza očekává pro další dny vysoké teploty, na úrovni střediska Gstaad (5/275 cm) by mohly dosáhnout až na +6 C. Současně s tím přijde pravděpodobně déšť.

 

Italské Alpy

V průběhu víkendu proběhla v Itálii malá změna počasí.

V Dolomitech teploty stále rostou, což ovlivňuje především dolní svahy. Podmínky na horních sjezdovkách se drží stále dobré.

Oblast Mléčná dráha je již delší dobu bez čerstvého sněhu, nižší svahy jsou měkké, na vrcholcích hory jsou sjezdovky velmi dobře upravené a nabízí stále výborné lyžování.

V nejbližších dnech bude oblačno se zataženou oblohou, teploty však budou růst. Před víkendem může i slabě pršet.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk