Sněhové zpravodajství 29.12.2016

Rakouské Alpy

Čerstvý sníh napadl na mnoho středisek rakouských Alp během vánočních svátků a sněžilo v mnoha střediscích i ve středu 28.12.

Filzmoos (40/55cm) nabízí 30cm čerstvého sněhu na sjezdovkách a 15cm nového sněhu v údolí a má tak nejvíce čerstvého sněhu. Další střediska jako Fieberbrunn/Saalbach/Hinterglemm (30/50cm), Flachau (40/110cm), Kaprun (25/80cm) a blízké středisko Zell am See (10/40cm) mají 10cm čerstvého sněhu.

Další střediska obdržela dle sněhového zpravodajství čerstvý sníh kolem vánočních svátků, avšak nebylo to tak výrazné jako 28.12. S příchodem přelomu roku se vyjasní, poté se na začátku ledna vrátí mraky, které dle sněhového zpravodajství přinesou čerstvý sníh.Francouzské Alpy

Francouzské Alpy měly ve středu 28.12. proměnlivé počasí, všechna střediska potřebují čerstvý sníh.

Portes du Soleil trpí nedostatkem sněhu, Avoriaz (30/40cm) je na tom nejlépe, avšak stále se sněhem velmi špatně. Bonneval (45/230cm) a Val Cenis (20/220cm) jsou stále v dobrém stavu poté, co pár dnů před Vánoci přišla sněhová bouře. Většina svahů mimo sjezdovky je bez sněhu, avšak všeobecně jsou podmínky skvělé.

Středisko Chamrousse (0/15cm) zvětšilo otevřenou oblast pro lyžování, avšak přesto je lyžování stále omezené. Podmínky pro lyžování jsou stále fantastické ve středisku Isola 2000 (55/115cm) i přes sníh, který už není tak čerstvý.

Středisko St Gervais (0/10cm) má v provozu pár lanovek, avšak lyžování je stále velmi omezené a všechny svahy jsou s umělým sněhem, ale výhledy jsou fantastické.

Dobré lyžování nabízí oblast Trois Vallées, kde má středisko Val Thorens (60/135cm) v provozu všechny lanovky.Švýcarské Alpy

Švýcarské Alpy mají i nadále slunečné počasí a sucho. Dle sněhového zpravodajství nedošlo k žádné změně v počasí. Nejlepší podmínky jsou k nalezení ve střediscích nad 2000m. Zermatt (105cm) a Saas Fee (30/105cm) jsou mezi nimi.

Dle sněhového zpravodajství se očekává velká změna na začátku nového roku, koncem roku 2016 bude příjemně a slunečno.

 

Italské Alpy

Italské Alpy nabídly ve středu 28.12. slunečné počasí s místy silnějším větrem. Madesimo (20/50cm) nemohlo kvůli silnému větru zprovoznit lanovky. Z východu na západ jsou velmi podobné podmínky pro lyžování na sjezdovkách.

Zasněžování připravuje firmový sníh, který pod silným sluncem v průběhu dne měkne a odpoledne je rozbředlý. I přes nedostatek sněhu mimo sjezdovky nabízejí italské Alpy i nyní krásné zážitky.

Dle sněhového zpravodajství vydrží slunečno a sucho až do konce roku 2016.

 

Německé Alpy
Německé Alpy nabídly ve středu 28.12. omezené podmínky pro lyžování i přes zlepšení podmínek. Berchtesgaden (30/30cm) otevřelo vyšší svahy na umělém sněhu. Lehké sněžení přišlo během vánočního víkendu, dále dle sněhového zpravodajství padal sníh ve středu, takže se podmínky pro lyžování zlepšily. Reit im Winkl (30cm) rovněž otevřel více lanovek během vánočního víkendu; nepřipadl zde žádný nový sníh, avšak nízké teploty umožnily zasněžování.

Skvělou zprávou pro německé Alpy přináší sněhové zpravodajství, protože velké sněžení by mělo přijít na začátku ledna.


Zdroj: www.skiclub.co.uk