Sněhové zpravodajství 29.10.2015

Rakouské Alpy

Sluneční paprsky vystřídala ve čtvrtek zamračená obloha, která přináší lehké sněžení.

Ledovec Stubai (dle sněhového zpravodajství 80 cm) a ledovec Hintertux (110 cm) se těší z čerstvého sněhu. Ve čtvrtek však panuje hustá oblačnost, viditelnost je poměrně špatná. Podobné počasí je i na ledovci Mölltal (110 cm). Nejlepší počasí bylo zaznamenáno na ledovci Dachstein (13 cm), během pozdějšího odpoledne se však i zde objeví mraky.

Směrem k víkendu bude oblačnosti ubývat a předpověď slibuje jasnou oblohu, takže máme před sebou skvělý lyžařský víkend.

 

Francouzské Alpy

Tento týden zasáhl hlavní střediska ve Francii příval sněhu, Tignes (sněhové zpravodajství udává 50 cm) a Les Deux Alpes (50 cm) hlásí až 30 cm nového sněhu.

Ve středu 28.října musely být bohužel zavřeny vleky v Les Deux Alpes, z důvodu hustého sněžení a silného větru. Ve čtvrtek se obloha vyjasnila a spolu s 30 cm čerstvého sněhu panují na svazích skvělé podmínky. Zbytek týdne slibuje slunečné počasí.

Perfektní podmínky nabízí ke konci týdne i Tignes. Obloha je jasná a sjezdovky jsou oživené čerstvým sněhem, teploty se drží kolem bodu mrazu.

 

Švýcarské Alpy

Čerstvý sníh napadl i ve všech švýcarských střediscích.

Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 100 cm) obdrželo ve středu 15 cm sněhu.

Zermatt (160 cm) hlásí 20 cm nového sněhu, díky tomu mohl resort spustit další 3 vleky a rozšířit škálu sjezdovek. Ve čtvrtek je poměrně zataženo.

Teploty se budou držet docela nízko, takže sjezdovky by měly zůstat pevné a v perfektním stavu.

 

Italské Alpy

V tomto týdnu nasněžil čerstvý sníh také ve středisku Cervinia, ve středu přibylo až 20 cm. Fantastické podmínky se tak stále zlepšují.

Předpověď pro víkend očekává slunečné počasí, místy se mohou objevit lehké mraky. Teplota zůstane nízká, takže svahy si udrží výborné podmínky.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk