Sněhové zpravodajství 28.3.2017

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy měly v pondělí 27.3. krásný slunečný den. Teploty znovu rostly, jarní počasí si vybírá svou daň na sněhové vrstvě, která se rychle tenčí.

Dobré lyžování zůstává ve vyšších polohách jako například v regionu Arlberg ve střediscích Lech/Zurs (65/155cm) a St Anton/St Christoph (50/280cm), avšak v odpoledních hodinách je to již na tričko a sluneční brýle.

Řada středisek již nyní uzavírá provoz pro zimní sezónu. Seefeld, St Wolfgang a St Johann ukončila provoz, a nejbližší možné lyžování nabízí středisko Kitzbühel (48/92cm), kde je v provozu 46 z 57 lanovek.

Dle sněhového zpravodajství bude tento týden slunečno, i nadále bude ubývat sněhová vrstva. Víkend by měl přinést změnu, můžou přijít srážky hlavně dešťové.

 

Francouzské Alpy

Francouzské Alpy měly v pondělí 27.3. slunečné počasí poté, co dle sněhového zpravodajství o víkendu sněžilo.

Lyžování v Alpe d´Huez (100/200cm) zažilo dle sněhového zpravodajství 20 cm čerstvého sněhu a milovníci lyžování a snowboardingu si mohli užít čerstvý sníh pod slunečnou oblohou. Sjezdovky se však velmi rychle vrátily do tradičních jarních podmínek díky teplému počasí. Sjezdovky rychle měknou během dne. Pokud tedy ještě začne sněžit, je třeba rychle vyrazit na svah.

Alpe d´Huez nebylo jediné středisko, které se o víkendu probudilo dle sněhového zpravodajství do čerstvého sněhu. Nejvíce ze sněžení těžila střediska Bonneval sur Arc (90/310cm) a Val Cenis (40/235cm) – obě střediska měla kolem 40 cm čerstvého sněhu. Čerstvý sníh je však již uježděný a na sjezdovkách vládnou jarní podmínky. Fantastické podmínky pro lyžování nabízí rovněž středisko Montgenevre (140/250cm), kde připadlo 30 cm čerstvého sněhu v neděli, čerstvý sníh však byl rychle uježděný. Val d´Isere (98/227cm) má výborné podmínky pro lyžování. Dle sněhového zpravodajství v neděli připadlo 60 cm. Tignes (98/227cm) mělo výrazně méně, avšak stále dost pro výborné lyžování.

Dle sněhového zpravodajství byly včerejšek a dnešek pro francouzské Alpy skvělé dny. V průběhu týdne by mělo svítit převážně sluníčko, takže můžeme očekávat jarní podmínky pro lyžování, které bude stále silnější a silnější.

 

Švýcarské Alpy

V pondělí 27.3. vládly švýcarským Alpám typicky jarní podmínky pro lyžování. Svítilo silné slunce a bylo teplo. Dle sněhového zpravodajství jsou sněhové podmínky dobré, avšak na nižších svazích sníh ubývá. Švýcarské Alpy a střediska položená nad 3000 mají z víkendu čerstvý sníh. Švýcarské Alpy nabízí nejlepší lyžování ve střediscích Zermatt (5/281cm) a Saas Fee (28/260cm).

Dle sněhového zpravodajství bude kromě zítřka, kdy bude oblačno, celý týden slunečno bez srážek. Víkend by měl  být příjemný díky hustému sněžení v oblasti Matterhorn.

 

Italské Alpy

Slunečné jarní počasí ovládlo italské Alpy v pondělí 27.3. Víkend byl dle sněhového zpravodajství výrazně bouřlivější, zvláště kolem Matterhornu, kde připadlo 75 cm čerstvého sněhu v nadmořské výšce ve střediscích Cervinia (30/240cm) a oblasti Monterosa. Jarní podmínky však dominují. Na sjezdovkách je sníh typicky jarní s normálními cykly během dne s ohledem na teplotu.

Tento týden bude toto počasí pokračovat. Dle sněhového zpravodajství by mělo o víkendu sněžit.

 

Německé Alpy

Slunečné podmínky ovládly německé Alpy v pondělí 27.3. Sezóna lyžování se blíží ke konci, řada středisek v německých Alpách ukončuje sezónu. Lenggries a Spitzingsee nyní ukončuje lyžování kvůli nedostatku sněhu. Ve vyšších polohách je stále dobré lyžování na vyšších svazích, pod 2000 m je sníh většinou nekonzistentní. Sníh bude rychle tát pod silným sluncem a díky teplotám kolem 10C.

 

Sněhové zpravodajství

Alpy mají jarní podmínky pro lyžování. Silné sluneční paprsky a vysoké teploty jsou předpovídány na celý týden, v některých částech švýcarských Alp může být zítra oblačno. Do konce týdne není dle sněhového zpravodajství předpovídán čerstvý sníh. O víkendu přijde mírné sněžení do švýcarských, italských a francouzských Alp.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk