Sněhové zpravodajství 28.3.2014

Rakouské Alpy

Sjezdovky v rakouských Alpách jsou stále v dobrém stavu. Díky slunečnému počasí je velmi dobrá viditelnost.

Více než metr čerstvého sněhu napadl na ledovci Hintertux (50/400 cm).

20 cm sněhu připadlo ve středisku Obergurgl a díky chladnějšímu počasí zůstává sníh kvalitní. Místy se dá lyžovat i mimo sjezdovky.

O víkendu se můžete těšit na jasné a slunečné počasí. Začátkem příštího týdne se zatáhne a v níže položených oblastech by mohlo dokonce pršet.

 

Francouzské Alpy

Tento týden sněžilo téměř ve všechn lyžařských oblastech. Výrazně se tak zlepšily podmínky hlavně po nedávném teplém období.

Nejvíce čerstvého sněhu přibylo dle sněhového zpravodajství ve středisku Cauterets (350/450 cm), které obdrželo přes metr prašanu. Špatně na tom nebyla aní výše položená střediska jako je například Flaine (19/300 cm), kde napadlo 80 cm sněhu.

Čerstvý sníh napadl během týdne téměř všude, takže pokud chcete využít freeridu, Pyreneje by mohly být tím pravým místem. Výborně si zalyžujete i ve středisku Val Thorens (140/250 cm).

O víkendu se můžete těšit na modrou a slunečnou bolohu. Ve výškách mezi 2000 a 2500 metry by měly teploty zůstat nízké.

 

Švýcarské Alpy

Stejně jako ostatní země, i Švýcarsko nabízí velmi dobré podmínky k lyžování a to hlavně díky čerstvému sněhu, který napadl začátkem týdne.

Ve čtvrtek připadlo 10 cm sněhové nadíky ve středisku Saas Fee (86/360 cm). Sněhu je dostatek i mimo sjezdovky.

Stejné podmínky jsou dle sněhového zpravodajství i v Davosu (48/163 cm). Čerstvý sníh napadl začátkem týdne a můžete užívat i freeridu.

Níže položené středisko Klosters (28/163 cm) má sněhovou vrstvu trochu slabší, ale to se dá v tomto ročním období očekávat.

 

Italské Alpy

Tento týden panovaly chladnější teploty, takže sníh je v současné době vynikající. Na výše položených svazích střediska Cervinia (60/320 cm) napadlo kolem 20 cm sněhu.

Vynikající podmínky vládnou v Passo Tonale (60/600 cm), kde začátkem týdne napadlo více jak půl metru nového sněhu. Na toto roční období je hloubka sněhu ve vyšších polohách až neuvěřitelná - 6 metů!

Ledovec Presena bude v provzu i přes léto, tak se můžete těšit na skvělé letní lyžování.

 

Německé Alpy

Začátkem týdne v Německu sněžilo, pak se obloha vyjasnila. Vynikající podmínky jsou ve středisku Garmisch (140/305 cm), kde je velmi dobrý sněhový základ.

I na níže položených svazích najdete dle sněhového zpravodajství skvělé jarní podmínky.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk