Sněhové zpravodajství 28.2.2017

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy nabídly 27.2. dobré lyžování a další sníh je dle sněhového zpravodajství na cestě tento týden, takže se podmínky ještě zlepší.

Opravdu výborné podmínky lze nalézt v oblasti Kitzski, kde mají střediska Kitzbühel (65/95cm) a Kirchberg (65/95cm) skvělé sjezdovky. Svahy výše jsou dobře udusané. Jarní podmínky vládnou nižším svahům.

Podmínky pro lyžování jsou rovněž dobré ve střediscích St Christoph (60/180cm) a St Anton (60/180cm) díky novému sněhu. Prašan je již uježděný, avšak i přesto je ve skvělém stavu. Dle sněhového zpravodajství by měl padat čerstvý sníh od zítřka celý týden. Skvělý den pro lyžování nabídla dnes rovněž střediska Damuls/Mellau (70/115cm), kde jsou sjezdovky ve skvělém stavu, a svítilo sluníčko.

Rakouské Alpy tedy nabízí v současnosti excelentní podmínky pro lyžování.

 

Francouzské Alpy

V pondělí 27.2. měly francouzské Alpy klidné počasí před bouří, která se dle sněhového zpravodajství očekává během noci.
Svahy do střediska trpí ve středisku Les Orres (60/120cm), kde jsou svahy obklopeny hlínou a trávou. Sníh je měkký, ale není to tak špatné. Obdobné podmínky nabízí střediska Orcieres (15/90cm) a Pra Loup (25/145cm).

Dle sněhového zpravodajství přichází do francouzských Alp sněhová bouře, která začne dnes v noci a přinese čerstvý sníh. Sněžit začne v pondělí večer, Chamonix (20/215cm) očekává kolem 20 cm dnes v noci, husté sněžení bude pokračovat i zítra. Sněžit bude i ve střediscích Les Deux Alpes (40/160cm) a Alpe d´Huez (40/190cm).

 

Švýcarské Alpy

Pondělí 27.2. měly švýcarské Alpy ve znamení klidného jarního počasí. Sněžení z minulého týdne lehce osvěžilo sjezdovky a současné podmínky pro lyžování jsou skvělé, jako na jaře, což je na únor ještě brzy. Oblačnost začne k večeru přibývat a v průběhu týdne bude dle sněhového zpravodajství sněžit. V úterý bude sněžení mírné až hustější. V průběhu týdne se bude lyžovat na čerstvém prašanu, sněžení bude ovládat podmínky během celého týdne, další vlna hustějšího sněžení přijde o víkendu.

 

Italské Alpy

V pondělí 27.2. bylo počasí v italských Alpách stabilní. Po lehkém sněžení z konce minulého týdne osvěžil většinu středisek lyžování. Jarní podmínky dnes vládly celé oblasti, protože teploty se pohybovaly nad bodem mrazu. K večeru začne růst oblačnost, která přináší dle sněhového zpravodajství husté a vydatné sněžení. Na úterý je předpovídáno velmi husté sněžení, které zasáhne většinu středisek až půl metrem sněhu a více. Jediná oblast, kde bude sněžení jen lehké, je Via Lattea. Sněžení vydrží celý týden, avšak jen lehčí, než se o víkendu opět vrátí husté sněžení. Italské Alpy nabídnou milovníkům lyžování čerstvý prašan.

 

Německé Alpy

V pondělí 27.2. měly německé Alpy proměnlivé počasí pro lyžování. Po víkendu, kdy lehce sněžilo a v některých střediscích pršelo, takže se zhoršily podmínky. Berchtesgaden (2/70cm) a Feldberg (10/20cm) jsou v současnosti rozbředlé, zvláště na nižších svazích. Garmisch (10/45cm) a Oberstdorf (15/80cm) jsou na tom lépe, na svazích jsou jarní podmínky a sníh je tu v lepším stavu.

Dle sněhového zpravodajství přinese tento týden mírné až hustější sněžení v úterý a středu, které zachrání současnou sezónu. Teploty budou proměnlivé, pokud bude hustě pršet, některá střediska budou muset uzavřít sjezdovky. Německé Alpy zažijí tento týden velmi zajímavé počasí.

 

Sněhové zpravodajství

Pro Alpy bude tento týden velmi zajímavý. V pondělí v noci začne hustě sněžit a sněžení vydrží až do středečního rána. Dle sněhového zpravodajství bude nejvíce sněžit ve francouzských a italských Alpách, avšak je jedno, do jaké části Alp se vydáte, protože čerstvý sníh naleznete všude. Ve vyšších polohách může foukat silný vítr, takže některá střediska mohou mít omezený provoz lanovek. Tento týden bude pro Alpy excelentní, ale i dobrodružný, protože bude velmi proměnlivý.

 

O víkendu přijde dle sněhového zpravodajství další hustší sněžení, zvláště v jižní a východní části Alp. Přesnější informace budou známy ve čtvrtečním sněhovém zpravodajství.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk