Sněhové zpravodajství 28.11.2017

Rakouské Alpy

Mnoho středisek rakouských Alp má další čerstvý sníh z víkendu, sněžilo i ráno 27.11. Rakouské Alpy mají tak podle sněhového zpravodajství nejlepší sněhové podmínky na začátku sezóny z celé oblasti Alp. Střediska v Tyrolsku a Korutanech podél hranice s italskými Alpami měla sněhu nejvíce. Méně sněžilo v centrální oblasti rakouských Alp.

Podmínky pro lyžování v Alpách byly v pondělí dobré, během dne se oblačnost protrhávala, až bylo téměř jasno. Podmínky jsou obzvláště dobré v oblastech Silvretta Montafon (15/110cm), kde podle sněhového zpravodajství připadlo 30 cm čerstvého sněhu, a Oberurgl(26/181cm), které má v provozu 21 z 27 lanovek.


Podle sněhového zpravodajství vystřídá jasnou oblohu z pondělka další oblačnost, která začne v některých částech již v úterý. Nejvíce bude sněžit kolem rakousko/italsko/slovinské hranice. Sněžení poleví ve čtvrtek 30.11. O víkendu začne opět znovu sněžit.

 

Francouzské Alpy

O víkendu zažily francouzské Alpy čerstvou vlnu sněžení. Jedno ze středisek, které zaregistrovalo nejvíce sněhu, je La Plagne (0/65cm), které má 20 cm čerstvého sněhu z neděle. Další oblasti s výraznou sněhovou nadílkou jsou Tignes (35/70cm), které má rovněž 20 cm čerstvého sněhu, Val Thorens (65/80cm), které má 15 cm čerstvého sněhu a Val d´Isere (31/55cm), které má 17 cm ze soboty a neděle.


Dle sněhového zpravodajství připadne další čerstvý sníh v nadcházejících dnech, Tignes očekává přes 25 cm čerstvého sněhu v nadcházejících 72 hodinách.

 

Švýcarské Alpy

Čerstvý sníh z víkendu se po víkendu proměnil ve slunečné počasí, avšak chladný začátek týdne přinesl do středisek ve švýcarských Alpách teploty kolem -10C. Nasněžilo mezi 5 a 30 cm, takže se podmínky pro lyžování postupně s blížícími se Vánoci zlepšují.


Řada středisek stále funguje jen o víkendech, avšak střediska na západě jako Flims/Laax (5/110cm) mají v současnosti lanovky v provozu již každý den. Engelberg(25/250cm) má jedny z nejlepších podmínek pro lyžování. O víkendu zde připadlo dalších 15 cm nového sněhu a v provozu je 11 lanovek a upravené sjezdovky.


Podle sněhového zpravodajství se může v průběhu tohoto týdne vrátit sněžení, které bude pokračovat i o víkendu. Střediska jako Davos/Klosters (15/73cm) očekávají ve středu 20 cm.

 

Italské Alpy

Italské Alpy mají počasí výrazně klidnější, lehká oblačnost a slunečné počasí vládlo v pondělí a přineslo příjemné podmínky pro lyžování. V provozu jsou v současnosti pouze čtyři střediska lyžování, každé z nich nabízí omezené plochy, větší prostor se otevře o tomto víkendu. Týká se to středisek Arabba(25/48cm) a Courmayeur(10/130cm).


Podle sněhového zpravodajství se očekává lehké sněžení  v sobotu, které bude pokračovat i o víkendu, s malou přestávkou v pondělí a úterý.

 

Německé Alpy

Německé Alpy a jejich středisko Feldberg(12/25cm) je znovu v provozu díky čerstvému sněhu z víkendu. Lyžování je omezené na dvě sjezdovky. Podle sněhového zpravodajství získají německé Alpy ze sněžení v tomto týdnu nejvíce sněhu.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk