Sněhové zpravodajství 28.11.2016

Rakouské  Alpy

Rakouské Alpy nabízí dostatek možností pro lyžování. Hintertux (25/105cm) má 50 km sjezdovek s modrou oblohou, takže pondělí bylo skvělé lyžování. Pro rakouské Alpy byl víkend velmi rušný, protože zde právě skončil závod světového poháru FIS Telemark World Cup. Na ledovci Solden (10/124cm) byla obloha zamračená až dolů do střediska. I přesto zde bylo dobré lyžování díky čerstvému sněhu. Středisko Kaprun (30/90cm) nabízí 13 otevřených lanovek v krásné oblasti, avšak zde bylo oblačno a dle sněhového zpravodajství mělo připadnout, takže podmínky byly proměnlivé.

 

Francouzské Alpy

V pondělí zažily francouzské Alpy krásný slunečný den. Montgenevre (70/130cm) má skvělé podmínky pro lyžování díky čerstvému sněhu a modré obloze. Osm lanovek zpřístupnilo krásnou oblast pro lyžování. V Tignes (50/130cm) a Val d´Isere (5/155cm) bylo v provozu 37 lanovek. Dle sněhového zpravodajství nabízí obě tato střediska na tuto roční dobu skvělé lyžování. Val Thorens (85/150cm) nabízí skvělé podmínky v pondělí pod slunečnou oblohou.

 

Švýcarské Alpy

Sněžení z minulého týdne připravilo dle sněhového zpravodajství ze švýcarských Alp v pondělí 28.11. skvělé podmínky pro lyžování. Kvalita sněhu je v této oblasti Alp proměnlivá, avšak většina středisek stále nabízí prašan nebo upravený prašan. Zermatt (110cm) měl v pondělí jasno s 152 km sjezdovek. V oblasti Matterhorn ve středisku Saas-Fee (20/120cm) bylo rovněž chladno, nadmořské výšce nad 3000 m byl studený prachový sníh.

Mnoho středisek švýcarských Alp je stále v provozu pouze o víkendu až do prosince. Sněhové zpravodajství pro tento týden nepřinese čerstvý sníh, ale slunečnou oblohu. Excelentní počasí pro lyžování ve vyšších polohách. Dobrou zprávou je, že teploty se budou pohybovat nízko a sníh vydrží.

 

Italské Alpy

V pondělí 28.11. měly italské Alpy jasnou a slunečnou oblohu a lehce větrno. Podmínky pro lyžování na sjezdovkách jsou díky sněžení skvělé, pár středisek nabízí lyžování od vrcholu až dolů do střediska. Cervinia (40/160cm) má všechny lanovky v provozu, avšak podmínky jsou na svazích proměnlivé, místy prašan, místy firm.

Ve středisku Sestriere nasněžilo dle sněhového zpravodajství za poslední za poslední týden enormní množství sněhu. Toto středisko je v provozu, když původně plánovalo otevřít až na začátku prosince.

Dle sněhového zpravodajství bude tento týden bez sněhu, zato ve znamení slunečného počasí. Teploty budou kolem bodu mrazu, avšak bod mrazu by se měl pohybovat kolem 1800 m.

 

Německé Alpy

Německé Alpy mají momentálně uzavřené středisko Feldburg (4/17cm) kvůli teplému větru, protože nemá dostatek sněhu. Středisko čeká na lepší podmínky, aby mohlo znovu otevřít pro lyžování.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk