Sněhové zpravodajství 28.11.2014

Rakouské Alpy

I přes množství mraků v celé Evropě si Rakousko užilo ve čtvrtek pěkný den, oblačnost byla jen mírná a slunce svítilo hlavně v oblasti Tyrolska.

Ischgl (sněhové zpravodajství udává 0/40 cm) je v tuto chvíli otevřen a v provozu je 26 vleků. Nejlepší podmínky jsou na horních svazích, nižší části resortu vyžadují více sněhové pokrývky. Spousta dobrého lyžování je však v propojeném Samnaun ve Švýcarsku, můžete se vydat na lyžích do sousední země.

Mayrhofen plánoval zahájení na tento víkend, ale z důvodu údržby lanovek je otevření odloženo do 6.prosince.

Pro ty, co se vydají na rakouské sjezdovky o víkendu, předpověď hlásí polojasno, na neděli pak velkou oblačnost, což by mohlo přinést sněžení ve vyšších nadmořských výškách.

 

Francouzské Alpy

Otevřená střediska byla ve čtvrtek zahalena v mracích.

Mnoho středisek si v tuto chvíli udržuje dobrou základní sněhovou pokrývku, ale vypadá to, že některá střediska, která plánovala otevřít tento víkend, budou zahájení odkládat.

 

Tignes (0/60 cm) nabízí dobré lyžařské podmínky ve vyšších polohách a na ledovci. Mimo sjezdovky buďte velmi opatrní!

O víkendu bude mít většina středisek zataženou oblohu a tím bude ovlivněna také celková viditelnost. V neděli se může objevit i sněžení.

 

Švýcarské Alpy

Nezvykle mírné a teplé počasí pokračuje tento týden ve Švýcarsku.

V důsledku klimatu muselo několik středisek odložit otevření a nebudou moci zahájit sezónu tento víkend. Patří mezi ně Adelboden, Arosa a Lenzerheide. Svahy ve Wengen (0/25 cm) a Verbier (0/60 cm) budou nabízet omezené lyžování.

Zermatt (5/155 cm podle sněhového zpravodajství) měl ve čtvrtek otevřeno 110 km sjezdovek a v Saas-Fee (14/230 cm) jste mohli lyžovat na 10 otevřených sjezdovkách. Lyžování bylo možné také na ledovci v Gstaad (0/100 cm).

Ve čtvrtek byl zahájen provoz ve středisku Samnaun (0/100 cm).

Bohužel mírné počasí je hlášeno i na celý víkend, takže zasněžování a příprava resortů pro zahájení budou muset být odloženy.

 

Italské Alpy

Ve čtvrtek bylo v Itálii zataženo a také dost chladno, v nižších nadmořských výškách se objevil i déšť.

Nejvíce lyžování je k dispozici ve středisku Cervinia (sněhové zpravodajství hlásí 45/195 cm) s 11 vleky v provozu a kompletním spojením do Zermattu a Plateau Rosa.

Lyžování na ledovci je možné na Passo Tonale (0/300 cm) a Val Senales (5/250 cm). Obě střediska hlásí výborné podmínky na horních svazích. V nižších částech je však nedostatek sněhu, proto pro návrat do resortu musí lyžaři využít lanovky, nelze sjet na lyžích až do údolí.

Několik středisek nabídne tento víkend omezený provoz. Champoluc (0/130 cm) a Gressoney-la-Trinité (0/130 cm) v lyžařské oblasti Monterosa otvírají v sobotu 29.listopadu.

Vzhledem k mírnému počasí a nedostatku sněhu posouvají Courmayeur, La Thuile a Pila otevření nejméně do 5.prosince.

 

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk