Sněhové zpravodajství 27.8.2015

Rakouské Alpy

Čtvrtek byl nádherně slunečný den s jasně modrou oblohou nad ledovcem Möltlal (dle sněhového zpravodajství 90 cm) i nad ledovcem Hintertux (75 cm). Teploty stoupají, v důsledku toho jsou sjezdovky velmi měkké a opotřebované, ačkoli obě lyžařské oblasti pokračují v provozu i pře tenkou sněhovou pokrývku. Podobné počasí vydrží i přes víkend.

 

Francouzské Alpy

Krásný slunečný den byl i na ledovci v Les Deux Alpes (sněhové zpravodajství hlásí 155 cm) s poměrně vysokými teplotami. To bohužel vedlo k dalšímu úbytku sněhu a sjezdovky jsou velmi opotřebované, přestože Snowpark 3200 zůstává otevřený. Na víkend se očekává slunečno, užijte si tak poslední lyžařský týden předtím, než se v neděli 29.srpna areál uzavře.

 

Švýcarské Alpy

Švýcarsko nabízí v současné době nejlepší podmínky pro letní lyžování v Alpách a to ve středisku Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 0/70 cm) i ve středisku Zermatt (0(145 cm). Otevřené jsou i oba snowparky. Teplé slunečné počasí bude pokračovat i během víkendu.

 

Italské Alpy

Cervinia (sněhové zpravodajství udává 130 cm) bylo opět otevřeno ve čtvrtek, kdy panovalo jasné počasí. V provozu byly 3 vleky směrem na ledovec Plateau Rosa, na němž bylo spuštěno 5 vleků a 14 km upravených sjezdovek. Předpověď očekává slunečný víkend.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk