Sněhové zpravodajství 27.6.2016

Rakouské Alpy

Start do nového týdne byl bouřlivý a deštivý. Nejlepší podmínky aktuálně nabízí ledovec Mölltal (dle sněhového zpravodajství 320 cm), kde jsou v provozu tři lanovky. Naopak Kaunertal (9/44 cm) trpí v důsledku mírného počasí a deště, nižší svahy jsou opotřebované.

V úterý by mělo být nejlepší počasí z celého týdne, většinou bude jasno. Zbytek týdne pak bude opět deštivý s bouřkami.

 

Francouzské Alpy

Středisko Tignes (sněhové zpravodajství hlásí 200 cm) otevřelo svůj ledovec pro letní lyžování. V provozu jsou čtyři lanovky a v pondělí bylo jasno s krásnou viditelností. Dále na jih nabízí lyžování na ledovci areál Les Deux Alpes (120 cm), kde stejně jako v Tignes bylo v pondělí krásně slunečno s teplotami kolem +8C.

 

Švýcarské Alpy

Na ledovci Matterhorn nad Zermattem (dle sněhového zpravodajství 220 cm) bylo v pondělí převážně slunečno, v provozu bylo osm lanovek. Prognoza pro zbytek týdne nezní tak slibně, očekává se návrat deštivého počasí.

 

Italské Alpy

Středisko Cervinia (sněhové zpravodajství udává 225 cm) otevřelo o víkendu pro letní lyžování, spuštěny jsou tři lanovky. Oblast Passo Stelvio (50/150 cm) je také v provozu, podmínky zůstávají velmi dobré.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk