Sněhové zpravodajství 27.4.2015

Rakouské Alpy

O víkendu ukončilo provoz mnoho rakouských středisek, Sölden omezil možnost lyžování na jednu ledovcovou oblast. Stále otevřený je Kitzbühel (dle sněhového zpravodajství 45/84 cm), ale lyžování je omezené pouze na jeden hlavní svah. Své vleky zastavily i St Anton a Lech/Zürs i Obergurgl. Zalyžovat si stále můžete v ledovcových střediscích.

Dobré lyžování nabízí Hintertux (15/230 cm), kde v pondělí 27.dubna nasnežil dokonce čerstvý sníh. V provozu je 12 vleků a začátek týdne byl poměrně jasný.

 

Francouzské Alpy

Většina francouzských středisek je již uzavřena, ale stále najdeme areály s omezenou nabídkou lyžování, nejvyšší střediska plánují provoz do května. Počasí v pondělí 27.dubna bylo proměnlivé, během noci na úterý se očekává husté sněžení, nad 2000 m připadne až 30 cm čerstvého sněhu. Dalších 15 cm může nasněžit během středy.

V oblasti Grand Montets zůstávají otevřené svahy nad Argentiere/Chamonix (sněhové zpravodajství hlásí 0/175 cm), stejně jako přístup na Aiguille du Midi. Na horních svazích v neděli připadlo 20 cm sněhu, v dalších dnech nasněží 30 cm nového sněhu.

Val Thorens (85/200 cm) zůstává v provozu ještě tento týden, v pondělí bylo spuštěno 28 z 31 vleků. V celé oblasti je v nabídce dobré lyžování a očekává se čerstvý sníh.

Region Espace Killy nabízí také dobré lyžování, zejména na horních svazích Grande Motte a v oblasti Pisaillas. Sjezd do Tignes (30/135 cm) a Val d´Isere (30/135 cm) a spojení mezi nimi jsou stále otevřené.

Další francouzská střediska již ukončila svůj provoz.

 

Švýcarské Alpy

Omezené lyžování zůstává v nabídce švýcarských středisek. V pondělí 27.dubna na mnoha místech pršelo, další déšť se očekává během noci na úterý, v oblastech nad 1500 m může připadnout 30 cm nového sněhu. Další sníh bude padat průběžně po celý týden.

Lyžování je stále v nabídce v regionu Engstligenalp nad Adelboden (dle sněhového zpravodajství 0/70 cm), i když sjezdovky začínají být značně opotřebované. Na Engelberg (0/350 cm) bylo v provozu 7 vleků a na ledovci v Les Diablerets (0/280 cm) běží 5 vleků. Z neděle je zde hlášeno 10 cm čerstvého sněhu.

Největší otevřený lyžařský areál v zemi zůstává na Samnaun (10/180 cm), kde bylo v provozu 38 z 45 vleků a otevřeno bylo 186 km sjezdových tratí.

Zermatt (0/240 cm) také nabízí více než 100 km otevřených sjezdovek, obsluhovaných 21 vleky. Již není možné sjet na lyžích zpět do údolí, ale svahy nad Schwarzsee zůstávají v dobrém stavu, stejně jako propojení přeh hranice do střediska Cervinia.

Všechna další střediska již ukončila svůj provoz.

 

Italské Alpy

O víkendu ukončilo sezónu mnoho italských středisek, v provozu zůstávají vysoko položené areály. O víkendech má otevřeno středisko Macunaga (sněhové zpravodajství udává 35/300 cm), na horních svazích je k dispozici dobré lyžování. V pondělí 27.dubna bylo ve většině otevřených středisek oblačno a poměrně chladno, teplota se držela jen pár stupňů nad nulou.

Příjemné lyžování nabízí Cervinia (30/230 cm), dobré svahy najdeme výš na Plateau Rosa, dobré je i spojení do Zermattu. V neděli zde nasněžilo 10 cm čerstvého sněhu.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk