Sněhové zpravodajství 27.10.2017

Rakouské Alpy

Podmínky v ledovcových střediscích se zlepšily a vytvořily perfektní lyžařské podmínky pro tuto roční dobu. Ledovec Kaprun (dle sněhového zpravodajství 125 cm) má již otevřeno 13 z 17 lanovek. Povětrnostní podmínky jsou dobré, většinou je slunečno. Víkendová předpověď ukazuje, že všechna otevřená střediska se dočkají dalšího sněhu.


Francouzské Alpy

V Tignes (dle sněhového zpravodajství 30 cm) se lyžařské podmínky zlepšily díky pondělnímu sněžení, v provozu je 6 lanovek. Na víkend se předpokládá slunečno.

 

Švýcarské Alpy

Zermatt (dle sněhového zpravodajství 60 cm) i Saas Fee (40 cm) se po silných větrech znovu otevřely. Sněhové podmínky jsou lepší díky sněžení na začátku týdne. Zermatt má v provozu 7 lanovek, v Saas Fee je spuštěno 6 lanovek. O víkendu bude polojasno, v Zermattu může v neděli večer sněžit.

 

Italské Alpy

Na italské straně Matterhornu v Cervinia (dle sněhového zpravodajství 60 cm) byl rezort znovu otevřen, v provozu je 7 lanovek. Podmínky v Passo Stelvio (150 cm) a Val Senales (30 cm) zaznamenaly zlepšení díky nedávnému sněžení.

 

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk