Sněhové zpravodajství 27.1.2015

Rakouské Alpy

O víkendu napadlo v Rakousku spoustu nového sněhu, střediska hlásí mezi 5-20 cm.

Fieberbrunn (dle sněhového zpravodajství 45/100 cm) rozhodně stojí za návštěvu, v neděli připadlo 20 cm čerstvého sněhu. Sjezdovky jsou skvěle připraveny a dostatek prašanu je i mimo svahy. V pondělí 26.ledna bylo v provozu všech 11 vleků.

V dalších dnech se očekává oblačné počasí a bude opět sněžit. Ve středu 28.ledna se objeví sluníčko, ale od čtvrtku bude znovu velká oblačnost se sněžením.

Francouzské Alpy

Na většině území francouzských Alp o víkendu připadl nový sníh, na jihu vysvitlo slunce.

Tignes (sněhové zpravodajství udává 51/110 cm) v neděli obdržel 5 cm sněhu a středisko hlásí skvělé podmínky. Na druhém konci Espace Killy najdeme výborné lyžování ve Val d´Isere (51/110 cm).

Portes du Soleil nabízí dobré lyžování, zejména na horních svazích. V Avoriaz (100/150 cm) si také výborně zalyžujete, ačkoli jsou ze střediska hlášeny místy ledové plochy. V pondělí bylo v provozu 189 vleků v celé oblasti, otevřené byly všechny sjezdovky.

V severních a západních Alpách se očekává husté sněžení mezi čtvrtkem a nedělí, prognózy čekají až metr nového sněhu.

Cauterets (100/170 cm) v Pyrenejích má v současné době jednu z nejsilnějších sněhových pokrývek v zemi a v neděli připadlo dalších 10 cm čerstvého sněhu. Předpověď slibuje další sněžení, můžeme se dočkat více než 70 cm.

 

Švýcarské Alpy

Ve Švýcarsku bylo o víkendu proměnlivé počasí, ve většině středisek sněžilo, ale místy svítilo i slunce. Lyžařské podmínky jsou dobré v celé zemi, sníh se nachází i mimo sjezdovku.

Vynikající sjezdovky jsou hlášeny ze střediska Murren (dle sněhového zpravodajství 43/115 cm). Na druhé straně údolí ve středisku Grindelwald (7/110 cm) jsou všechny sjezdovky otevřené a ve velmi dobrém stavu, dokonce i dlouhé červené sjezdovky zpět dolů do vesnice.

Verbier (20/105 cm) a Nendaz (10/165 cm) v regionu 4 Údolí nabízely o víkendu skvělé lyžování. V provozu bylo 73 vleků a zejména Mont Gele poskytují vynikající podmínky.

Nejvíce sněhu napadlo v Leysin (20/40 cm) a Les Mosses (20 / 40cm), v neděli 25.ledna připadlo 15 cm. Podmínky se zlepšují s každým novým sněžením.

Velmi husté sněžení se očekává příští týden, a to zejména na severu a západě. Až 25 cm napadne v úterý ráno, dalších 50-75 cm pak od čtvrtku do pondělí. Ve střediscích dál na východ, jako je Samnaun a St Moritz připadne do 30 cm sněhu.

 

Italské Alpy

V Itálii pokračoval příliv čerstvého sněhu a podmínky jsou nyní po celé zemi velmi dobré. Prašan se nachází i mimo sjezdovky.

Středisko Cervinia (sněhové zpravodajství hlásí 40/220 cm) si užilo v pondělí husté sněžení, napadlo až 15 cm během dne. Všechny vleky byly v provozu, stejně tak propojení s Zermattem ve Švýcarsku.

Následující týden slibuje polojasné počasí, od středy se opět přiženou mraky a přibyde čerstvý sníh.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk