Sněhové zpravodajství 26.4.2016

Rakouské Alpy

Napříč Rakouskem se v průběhu víkendu vrátila zima, s nízkými teplotami a čerstvým sněhem. V provozu zůstává pouze 10 z 56 středisek. Stále převažují dobré podmínky díky 10 cm nového sněhu ze začátku týdne. Oblast Neustift/Stubai (dle sněhového zpravodajství 5/260 cm) nabízí aktuálně ty nejlepší podmínky, v pondělí připadlo 20 cm nového sněhu.

Studená fronta bude pokračovat po většinu tohoto týdne, teploty zůstanou pod bodem mrazu a uprostřed týdne se očekává sněžení.

 

Francouzské Alpy

Pro mnohé francouzské areály byl uplynulý víkend poslední v sezoně. V řadě oblastí v neděli večer a v pondělí 25.dubna nasněžil nový sníh a teploty se drží překvapivě nízko pro toto roční období. V současné době je otevřeno pouze 9 z 61 středisek.

Argentiere (sněhové zpravodajství udává 0/250 cm) a Chamonix (0/730 cm) na severu Alp hlásí 15-30 cm čerstvého sněhu na horních svazích z pondělního rána. Region Espace Killy (42/135 cm) se středisky Val d´Isere a Tignes obdržel 10-20 cm nového sněhu. Val Thorens (120/240 cm), jediný otevřený resort z regionu Tři údolí, hlásí 10 cm čerstvého sněhu z pondělí. La Clusaz (3/300 cm) v lyžařské oblasti Aravis také obdržel čerstvý sníh.

Ve středisku Les Deux Alpes (30/180 cm) nepřipadl žádný nový sníh, ale letovisko je stále otevřeno a nabízí vynikající podmínky, především na horních svazích. V provozů zůstává také středisko Bonneval-sur-Arc (40/250 cm) a Val Cenis (30/150 cm), oba areály také disponují výbornými podmínkami na horních svazích.

Teplota se podle předpovědi bude držet nízko až do konce tohoto týdne, což by mohlo přinést další čerstvý sníh do otevřených alpských středisek.

 

Švýcarské Alpy

Většina švýcarských středisek byla v pondělí 25.dubna uzavřena, v provozu zůstává 9 areálů. Nový týden začal čerstvým sněžením a teplotami hluboko pod bodem mrazu. Středisko Adelboden (dle sněhového zpravodajství 20/50 cm) obdrželo 20 cm nového sněhu, podobně Engelberg (15/375 cm) také přijal 20 cm sněhu, v provozu je 8 z 25 lanovek.

Teploty pro nadcházející dny se budou držet nadále nízké a prognoza slibuje další nový sníh. V areálu Pontresina (15/24 cm) by mohlo spadnout až 20 cm sněhu.

 

Italské Alpy

V Itálii zůstává otevřena jen hrstka středisek, ty však nabízí velmi dobré podmínky. Nejlepší lyžování lze nalézt na horních svazích. V průběhu víkendu teploty klesly, z Dolomit jsou hlášeny minima kolem -13C. Nízké teploty a oblačnost budou pokračovat v průběhu dalších dní, s možností lehkého sněžení.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk