Sněhové zpravodajství 26.2.2015

Rakouské Alpy

Rakousko zažilo skvělý lyžařský týden, ve všech střediscích napadl v uplynulých 48 hodinách čerstvý sníh.

Největší příval sněhu byl zaznamenán v regionu Kaprun (dle sněhového zpravodajství 100/310 cm) a Zell am See (15/123 cm). Areály hlásí výborné podmínky, zejména na ledovci Kitzsteinhorn, kde napadlo 40 cm sněhu. Sjezdovky jsou dokonale upravené a v provozu bylo ve čtvrtek 26.února všech 47 vleků.

Očekáváme, že o víkendu přijdou další sněhové mraky a na mnoha částech Rakouska napadne další čerstvý sníh.

 

Francouzské Alpy

Lyžování ve francouzských Alpách je vynikající, ve čtvrtek 26.února bylo slunečné počasí.

Skvělé podmínky jsou hlášeny z lyžařské oblasti Espace Killy, která zahrnuje střediska Val d´Isere (sněhové zpravodajství udává 95/167 cm) a Tignes (90/163 cm). Prachový sníh se nachází na sjezdovkách i mimo svahy.

Výborné podmínky byly také v Portes du Soleil s areály Avoriaz (180/290 cm) a Morzine (70/195 cm), které nabízely skvělé sjezdovky a všechny vleky otevřené.

V Pyrenejích nebylo po celý týden sněžení k zastavení, jsou hlášeny téměř dva metry nového sněhu. Středisko Cauterets (340/470 cm) se může pochlubit obrovskou sněhovou pokrývkou, ale kvůli lavinovému nebezpečí musel být areál ve čtvrtek 26.února uzavřen. Bareges/La Mongie (220/320 cm) měl v provozu pouze 7 vleků, jelikož lavinové nebezpečí je na úrovni 5. Stejné podmínky zůstanou v oblasti po celý víkend. Lyžování mimo sjezdovky se nedoporučuje, buďte velmi opatrní.

V Pyrenejích v následujících dnech sněžení ustane, ale pokračovat bude v ostatních částech Alp. Prognózy slibují 40-100 cm nového sněhu.

 

Švýcarské Alpy

Ve čtvrtek 26.února bylo ve Švýcarsku jasné počasí a svítilo sluníčko. Sněhové podmínky jsou vynikající, prachový sníh najdeme i mimo sjezdovky.

Fantastické podmínky nabízí oblast 4 údolí zahrnující střediska Nendaz (dle sněhového zpravodajství 60/200 cm) a Verbier (60/190 cm), hlásí 40 cm čerstvého sněhu.

Saas-Fee (70/270 cm) je ve skvělém stavu, díky hustému sněžení z víkendu a slunečnému počasí během tohoto týdne. Viditelnost byla vynikající.

Podmínky ve střediscích Leysin (40/130 cm) a Les Mosses (50/60 cm) se výrazně zlepšily díky nedávnému sněžení. Všechna holá místa byla pěkně pokryta sněhem a dobré podmínky jsou v posledních dnech také mimo sjezdovky.

V nejbližších dnech se ve Švýcarsku očekává další příval nového sněhu, během víkendu nasněží 20 cm a silnější sněžení přijde v neděli a pondělí. Celkem by mohlo napadnout 20-60 cm sněhu, nejvíce na severozápadě země.

 

Italské Alpy

Čerstvý sníh padal ve všech střediscích během týdne. V průměru napadlo 5-20 cm sněhu, nejvíce na západě země.

Jedním ze středisek, kde napadlo nejvíce sněhu, byla Arabba (sněhové zpravodajství hlásí 30/122 cm) s 18 cm nového sněhu. Ve čtvrtek 26.února bylo v provozu 27 z 28 vleků. Podmínky nemohly být lepší, svítilo slunce a obloha byla modrá. Teploty se držely nízko, takže sjezdovky zůstaly neporušené.

O víkendu dorazí mraky a spousta oblačnosti, může napadnout i čerstvý sníh.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk