Sněhové zpravodajství 26.11.2015

Rakouské Alpy

Čtvrtek 26.listopadu byl studený a zasněžený den, ve všech střediscích připadl čerstvý sníh. Areály obdržely 5-20 cm sněhu. O víkendu otevře mnoho středisek.

Dnes byl poprvé z části otevřen Ischgl (dle sněhového zpravodajství 5/30 cm). V provozu je 27 vleků a umožňují přístup k 79 km upraveným sjezdovkám, včetně téměř celé cesty dolů do údolí Ischgl v 1450 m. Ve čtvrtek byly také poprvé spuštěny lanovky ve středisku Obertauern (30/50 cm), v provozu bylo 12 vleků. V den zahájení nasněžilo v obou střediscích 5 cm čerstvého sněhu.

Navzdory špatné viditelnosti i počasí se lyžovalo i na ledovcích. Na ledovci Hintertux (15/110 cm) napadlo přes noc 15 cm sněhu, na ledovci Pitztal (69/123 cm) a Kaunertal (101/124 cm) bylo zaznamenáno v 9 hodin 10 cm sněhu.

V pátek bude převážně slunečno, avšak chladno. O víkendu se vrátí sněžení, spadne 10-25 cm sněhu, na začátku nového týdne se objeví sluníčko.

O víkendu plánují otevřít střediska Bad Gastein, Bad Hofgastein, Flachau, Kühtai, Schladming, Silvretta, Montafon, Wagrain a Zauchensee.

 

Francouzské Alpy

Ve čtvrtek 26.listopadu ve Francii hustě sněžilo, o víkendu otevře mnoho středisek a čeká nás vynikající lyžařský víkend.

Nejlepší lyžování dnes nabízelo středisko Val Thorens (sněhové zpravodajství hlásí 75/100 cm) s 30 cm nového sněhu. V provozu bylo 9 vleků a 17 otevřených sjezdovek.

Bohužel silné větry omezily provoz ve středisku Tignes (30/100 cm), na ledovci Grande Motte napadlo 40 cm čerstvého sněhu. Odkaz do sousedního Val d´Isere (30/100 cm) bude otevřen o víkendu, kdy se očekávají další sněhové přeháňky. Podmínky v údolí Chamonix (35/150 cm) jsou fantastické, první vleky se rozjedou v sobotu. Ve čtvrtek zde připadlo 35 cm sněhu, za poslední týden celkem přes metr čerstvého sněhu.

V pátek bude jasno, sněžení se vrátí v sobotu a v neděli, kdy spadne kolem 10-20 cm sněhu.

Poprvé v sezoně otevřou své brány střediska Alpe d´Huez, Argentiere, Cauterets, Chamonix, Les Houches, Montgenevre a Val d´Isere.

 

Švýcarské Alpy

Na většině území Švýcarska stále padá sníh, ve čtvrtek se přes švýcarské Alpy přehnala další sněhová bouře. Ve středisku Gstaad (dle sněhového zpravodajství 0/110 cm) a Les Diablerets (50/110 cm) napadlo přes noc kolem 50 cm sněhu, sněžení je hlášeno na celý víkend. Kvůli nízké oblačnosti byla ve čtvrtek špatná viditelnost a v provozu tak mohl být jen omezený počet lanovek.

Na příští víkend plánují otevřít střediska Andermatt, Arosa, Davos, Grindelwald, Lenzerheide, Leysin/Les Mosses, Murren, Samnaun, Verbier a Wengen.

 

Italské Alpy

Teploty v mnoha střediscích zůstávají nízké, což bude pokračovat i během víkendu.

Podmínky ve středisku Cervinia (sněhové zpravodajství udává 20/145 cm) zůstávají fantastické díky 35 cm novému sněhu, který napadl minulý víkend. Ve čtvrtek byly spuštěny 4 vleky, bylo poměrně oblačno. Velmi podobné počasí panovalo ve Val Senales (5/85 cm), sjezdovky jsou ve velmi dobrém stavu. Na víkend jsou hlášny sněhové přeháňky.

O víkendu plánují otevřít střediska Alagna, Cavalese, Champoluc, Cortina, Gressoney-la-Trinité, Kronplatz, Livigno, Madesimo, Madonna di Campiglio, Santa Caterina a Sestriere.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk