Sněhové zpravodajství 26.10.2015

Rakouské Alpy

Fantastické podmínky z minulého týdne pokračují, v pondělí 26.října se teploty pohybovaly kolem 5C a obloha byla slunečná.

Tento týden poprvé v sezoně rozjel své lanovky ledovec Dachstein (dle sněhového zpravodajství 11 cm), a to i přes jeho tenkou sněhovou základnu. Další otevřená střediska jsou například Stubai (15/80 cm), Mölltal (90 cm) nebo Hintertux (110 cm).

V polovině týdne se objeví mraky, což s sebou přináší možnost dalšího sněžení. Na ledovci Dachstein však hrozí kvůli rostoucím teplotám spíše dešťové přeháňky.

 

Francouzské  Alpy

Začátek týdne byl jasný a slunečný. Obě otevřená střediska, Les Deux Alpes (dle sněhového zpravodajství 50 cm) i Tignes (50 cm), se můžou pochlubit vynikající kvalitou sjezdovek.

Les Deux Alpes (50 cm) odstartovalo svůj provoz v sobotu, s živou hudbou a snowboard párty trvající až do časných ranních hodin. V polovině týdne můžeme očekávat až 22 cm sněhu.

 

Švýcarské Alpy

V pondělí bylo ve Švýcarsku jasno a slunečno, pokračuje tak impozantní start do letošní sezony.

Saas Fee (sněhové zpravodajství hlásí 100 cm) a Zermatt (120 cm) jsou ve výborném stavu, především horní svahy, sjezdy zpět do údolí zůstávají zatím zavřené.

Směrem ke středu týdne se očekává sněžení.

Pro lyžování je nyní otevřen i areál Diavolezza (nad St. Moritz), který nabízí skvěle upravené svahy.

 

Italské Alpy

Ve středisku Cervinia je v tuto chvíli otevřeno pouze o víkendech, start do sezony je fantastický. V následujících dnech se dočkáme čerstvého sněhu.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk