Sněhové zpravodajství 26.1.2017

Rakouské Alpy

Úžasný slunečný den nabídly rakouské Alpy ve čtvrtek 26.1., kdy modrá obloha převažovala v celé oblasti, teploty se pohybovali od -5oC kolem střediska Obertauern (110/170cm) po +5oC ve Ski Welt (65/75cm).

Týden plný slunečného počasí a všeobecně nízkých teplot zajistil skvělý povrch na svazích, které jsou dobře upravené. V oblasti Arlberg ve střediscích Lech a Zurs (70/90cm) jsou v provozu všechny lanovky pro 288km sjezdovek. Blízká střediska St Anton a St Christoph (40/145cm) je možné využít svahy mimo sjezdovky, avšak podmínky jsou proměnlivé dle toho, na jaká místa svítí slunce, avšak vyšší svahy zůstávají ve výborném stavu.

Bad Kleinkirchheim (15/20cm) je i nadále jediným střediskem, které by opravdu potřebovalo čerstvý sníh. Nižší svahy zůstávají pokryty umělým sněhem, avšak přesto jsou v provozu všechny lanovky od Hirschprung.

Dle sněhového zpravodajství bude počasí o víkendu pokračovat ve stejném trendu, tedy slunce a nádherné výhledy. Hintertux (65/16cm) bude mít v sobotu lehce oblačno.


Francouzské Alpy

Francouzské Alpy nabídly skvělé lyžování ve čtvrtek 26.1. I když dle sněhového zpravodajství nepřibyl žádný nový sníh, kvalita na sjezdovkách zůstává výborná díky nízkým teplotám.

Kolem oblasti Tarentiase bylo dnes slunečno a oblačno ve střediscích Trois Vallées, Espace Killy a Paradiski. Vyšší svahy ve středisku Les Arcs (54/165cm) vypadají skvěle kolem Aiguille Rouge, zatímco naproti na lanovce Vanoise Express do La Plagne (20/140cm) je v provozu 67 ze 75 lanovek. Sjezdovky dolů do Montchavin jsou stále ve skvělé kondici.

Více na jihu nabízí skvělé lyžování ledovec Les Deux Alpes (15/120cm), zatímco blízké centrum lyžování mimo sjezdovky La Grave (15/130cm) je proměnlivé a přístup do vyšších poloh je omezen.

Dle sněhového zpravodajství by mělo být i nadále oblačno o nadcházejícím víkendu, místy může připadnout pár centimetrů čerstvého sněhu. V pondělí by se dle předpovědi mělo vrátit slunečné počasí.

 

Švýcarské Alpy

Převážně slunečno a sucho na většině území měly švýcarské Alpy během čtvrtka, i když silný vítr a místy nestálé počasí dávalo naději na čerstvý sníh ve středisku Zermatt (5/120cm). Švýcarské Alpy nabízí skvělé podmínky pro lyžování na sjezdovkách se slunečným počasím a příjemnými teplotami. Celý týden se počasí nijak výrazně nezměnilo, podmínky vydrží stejné i o víkendu. Na sjezdovkách je sníh firmový s místy zledovatělými místy, takže sjezdovky jsou ráno velmi rychlé, v průběhu dne sníh měkne. Mimo sjezdovky je lyžování omezené.

Lyžařská oblast Zermatt nemohla dnes spustit lanovky kvůli silnému větru, střediska Saas Fee (18/145cm) a Cervinia (35/15cm) nebyla ovlivněna. Matterhorn nabídl úžasné pohledy během rána, ve vyšších polohách lehce sněžilo.

Dle sněhového zpravodajství pro švýcarské Alpy zůstane počasí v nadcházejících dnech většinou nezměněné. Oblačnost přinese čerstvý sníh do oblasti vrcholů Eiger a Matterhorn.

 

Italské Alpy

Čtvrtek 26.1. byl dle sněhového zpravodajství většinou slunečný na severu italských Alp, avšak oblačný s lehkým sněžením v jižní části. Slunečno a sucho dominovalo většině italských Alp. Podmínky na sjezdovkách jsou většinou excelentní na severovýchodě italských Alp kolem Sella Ronda a rovněž i a západě kolem vrcholu Matterhorn. Nejlepší lyžování lze nalézt v jižních střediscích v oblasti Via Lattea, 52 lanovek je v provozu, sjezdovky včera osvěžilo 10 cm čerstvého sněhu.

Dle sněhového zpravodajství se ve Středomoří vytváří malá bouře. Od pátku začne na západě a jihozápadě italských Alp sněžit. Sněžení by mělo být na začátku lehké, v polovině příštího týdne se změní na mírné až silné sněžení. Toto sněžení bude rozsáhlé a mělo by se dotknout všech sledovaných středisek.

 

Německé Alpy

Německé Alpy měly ve čtvrtek 26.1. další den plný slunečného počasí. Podmínky na sjezdovkách zůstávají většinou excelentní, teploty se pohybují nad bodem mrazu, takže sjezdovky místy tají. Mimo sjezdovky není většinou lyžování možné, čeká se na čerstvý sníh.

Dle sněhového zpravodajství bude slunečno a teplo dominovat nadcházejícím dnům a žádný čerstvý sníh nepřipadne.

Zdroj: www.skiclub.co.uk