Sněhové zpravodajství 25.4.2017

Rakouské Alpy

V pondělí 24.dubna bylo v Rakousku otevřeno pouze 10 středisek.

Dobré lyžování je k dispozici v ledovcových oblastech Pitztal (dle sněhového zpravodajství 146/193 cm) a Kaunertal (127/194 cm). V údolí Zillertal zůstávají dobré podmínky na ledovci Hintertux (70/235 cm), který od 1.července přechází na letní lyžařskou sezonu.

Počasí pro nadcházející týden očekává směsici deště a sněhu ve vyšších nadmořských výškách.

 

Francouzské Alpy

Začátek týdne byl slunečný.

Stále dobré lyžování a otevřené lanovky jsou v oblastech Val Thorens (dle sněhového zpravodajství 90/140 cm), Tignes (33/145 cm) a Val d´Isere (35/145 cm).

Dále na jihu, v Les Deux Alpes (0/200 cm), jsou dobře upravené sjezdovky na ledovci, ale svahy v blízkosti Alpe d´Huez jsou uzavřené.

Od úterý 25.dubna je předpovídáno poměrně silné sněžení pro mnoho oblastí. Chamonix (0/180 cm) by mohlo do konce týdne obdržet až 70 cm.

 

Švýcarské Alpy

Ve Švýcarsku začal nový týden smíšeným počasím. Pondělí zahájilo den slunečnou oblohou, avšak během dne se objevily těžké mraky a sněžení.

Lyžování zůstává skvělé ve vyšších nadmořských výškách, během týdne bude hustě sněžit. Zermatt (dle sněhového zpravodajství 0/155 cm) by mohl ve čtvrtek obdržet více než jeden a půl metru sněhu. Engelberg (10/260 cm) očekává kolem jednoho metru čerstvého sněhu. Závěr sezony tak bude vynikající.

Teploty se budou střídat a mohou se objevit problémy s lavinami. Je nutné sledovat lavinové zprávy.

 

Italské Alpy

Většina italských středisek je již uzavřena, ty, které zůstávají v provozu, se dočkají tento týden sněhového přírůstku. Středisko Cervinia (dle sněhového zpravodajství 15/190 cm) nabízí výborné lyžování. Očekává se však, že může vzniknout hrozba lavinové nebezpečí.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk