Sněhové zpravodajství 25.2.2016

Rakouské Alpy

Ve čtvrtek 25.února byly podmínky v Rakousku o mnoho lepší díky středečnímu sněžení. Sníh padal na západě země, během čtvrtku dorazil i na východ.

Nejvíce nasněžilo opět v regionu Arlberg se středisky Lech (dle sněhového zpravodajství 115/200 cm) a Warth-Schrocken (170/215 cm), hlášeno je 20 cm sněhu. Nedaleká oblast Silvretta Montafon (45/135 cm) a Ischgl (30/90 cm) vykazují vynikající podmínky, připadlo zde kolem 10 cm nového sněhu.

Dále na východ se sněhové mraky objevily během dne, napadlo přibližně 5 cm sněhu. Jedny z nejlepších podmínek v regionu nabízí střediska Kühtai (81/86 cm) a Obertauern (100/140 cm) díky tomu, že většina jejich svahů se nachází ve výšce nad 2000 m. Nižší areály hlásí udusané a změklé především dolní svahy.

Výhled pro další dny je velmi pozitivní, víkend bude převážně slunečný. Na začátku nového týdne se očekává 10-30 cm čerstvého sněhu s nejtěžšími pády na západě země. V úterý se opět vyjasní.

 

Francouzské Alpy

Na většině území Francie byl ve čtvrtek zamračený den, v mnoha regionech padal slabý déšť se sněhem. Celkově se podmínky ve Francii zlepšily, v průběhu týdne napadl čerstvý sníh. Středisko Flaine obdrželo během posledních pár dní 35 cm nového sněhu.

Podmínky v oblasti Tři údolí a Espace Killy se díky sněžení zlepšují. Ve střediscích spadlo kolem 15 cm sněhu v průběhu úterý. Nižší svahy jsou v důsledku rychlých změn teplot uježděné a změklé. Jedno z nejlepších lyžování lze nalézt ve středisku Val Thorens (sněhové zpravodajství udává 150/250 cm), které hlásí dobré lyžování po celé hoře.

Na jihu v průběhu týdne lehce sněžilo a i zde jsou kvůli proměnlivému počasí a teplotám dopoledne uježděné a zmrzlé svahy, které během dne měknou. Nejlépe si zalyžujete na horních svazích.

Sníh bude nadále klesat ve všech regionech i přes víkend. Největší zisky očekávají střediska na jihu, kde napadne 20-50 cm sněhu. Teploty klesnou pod bod mrazu.

 

Švýcarské Alpy

V uplynulém týdnu napadlo ve Švýcarsku spoustu sněhu, podmínky ve všech regionech se velmi zlepšily. Sněžit bude i v příštích dnech. Během několika posledních dní výrazně klesla teplota - kvůli těmto teplotním rozdílům jsou sjezdovky uježděné, místy s ledovkou. V průběhu dne svahy měknou. Nejlepší podmínky nabízí jihozápad země s letovisky Samnaun (dle sněhového zpravodajství 55/125 cm) a Flims/Laax (20/235 cm). Za posledních sedm dní zde přibylo přes 40 cm čerstvého sněhu.

Výhled pro nadcházející dny je zasněžený, očekává se kolem 20-30 cm sněhu do začátku příštího týdne. Teploty se budou pohybovat okolo bodu mrazu.

 

Italské Alpy

Počasí v Itálii bylo ve čtvrtek 25.února proměnlivé, se směsicí slunce, mraků, deště i sněhu. Lehce sněžilo v oblasti Dolomit se středisky Arabba a Campitello, která hlásí kolem 5 cm nového sněhu. Nejlepší podmínky aktuálně nabízí vysoko položená střediska.

Dobré lyžování je stále k dispozici v údolí Aosta. Středisko Courmayeur obdrželo ve čtvrtek poprašek sněhu, což velmi osvěžilo horní sjezdovky.

Dostatek nového sněhu je v předpovědi pro všechny regiony na víkend a po většinu příštího týdne. Součty by mohly dosáhnout na více než jeden metr nového sněhu ve vybraných střediscích, nejvíce napadne v průběhu neděle. Teploty se budou stále pohybovat kolem nuly.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk