Sněhové zpravodajství 25.1.2016

Rakouské Alpy

Lyžařské podmínky byly v pondělí 25.ledna vynikající, v sobotu napadlo ve většině středisek kolem 3-5 cm nového sněhu.

Region Arlberg nabízí fantastické jízdní podmínky v současné době. Střediska St.Anton (dle sněhového zpravodajství 70/160 cm) a St.Christoph (70/160 cm) obdržela v minulých dnech nejvíce sněhu, v sobotu spadly další 3 cm.

Lyžování ve střediscích Bad Kleinkirchheim (20/45 cm) a Obertauern (70/100 cm) je také velmi dobré, i když o víkendu zde nenapadal žádný čerstvý sníh.

Slunce bude svítit i v dalších dnech, ke konci týdne v neděli se očekává déšť se sněhem. Po většinu týdne budou panovat mírné teploty, výrazný pokles nastane pouze ve vysokých areálech v Tyrolsku.

 

Francouzské Alpy

Start do nového týdne byl teplý a slunečný, s průměrnými teplotami kolem +5C. Sjezdovky jsou však velmi dobře upravené.

Areály v regionech Tři údolí a Espace Killy hlásí jedny z nejlepších podmínek, sněhové pokrývky jsou jedny z nejhlubších v zemi. Obrovské množství otevřeného terénu je aktuálně v Tignes (sněhové zpravodajství udává 99/180 cm) a Val d´Isere (99/180 cm), v provozu jsou všechny vleky.

Jižní Alpy zaznamenaly v posledních několika týdnech obrovské zlepšení, provoz vleků a sjezdovek se výrazně navýšil během minulého týdne. Z Val Cenis (50/155 cm) jsou hlášeny vynikající podmínky.

Dobré počasí z pondělního dne bude pravděpodobně pokračovat v mnoha regionech i v následujících dnech, na jihozápadě může lehce sněžit. Teploty budou postupně klesat, v pátek se vrátí zpět k bodu mrazu.

 

Švýcarské Alpy

Ve švýcarských Alpách bylo v pondělí velmi slunečno a podmínky byly perfektní. Teplota vyšplhala až na +6C na úrovni 2000 m, na nižších svazích v důsledku toho může sníh během dne měknout.

Lehký sněhový poprašek ze sobotní noci osvěžil sjezdovky, zejména v regionu Jungfrau a dále na východ směrem k hranici s Rakouskem. Středisko Murren (dle sněhového zpravodajství 55/153 cm) obdrželo na horních svazích 5 cm sněhu. Středisko Samnaun (40/75 cm) také těžilo z 5 cm nového sněhu.

Propojené areály Adelboden-Lenk (21/90 cm) měly otevřené všechny vleky a připraveno bylo 176 km sjezdovek. Jsou hlášeny skvělé podmínky a pěkná místa se najdou i mimo svahy.

Výhled pro nadcházející týden očekává slunečno s mírnými teplotami, které však budou pomalu klesat směrem ke konci týdne. Ve čtvrtek může spadnout několik centimetrů sněhu.

 

Italské Alpy

Slunce svítilo v pondělí 25.ledna také na většině území Itálie, podmínky na sjezdovkách jsou velmi dobré. O víkendu nebyl zaznamenán žádný nový sníh.

V regionu Mléčná dráha se spouští čím dál více vleků, oproti tomu v Dolomitech je v provozu 443 ze 460 lanovek. Údolí Aosta nabízí v současné době ty nejlepší podmínky.

Dobré počasí se bude držet celý týden, teploty ke konci týdne klesnout opět pod bod mrazu. Ve čtvrtek se očekává lehké sněžení.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk