Sněhové zpravodajství 24.11.2017

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy měly doposud nejvíce sněhu za tuto zimní sezónu. Tento týden bylo počasí mírné a svítilo sluníčko, takže podmínky pro lyžování jsou výborné. Díky fantastickým sněhovým podmínkám mohla otevřít řada středisek lyžování. Týká se to například Ischgl(20/60cm), Obertauern (0/80cm) a Silvretta Montafon (10/85cm).

Podle sněhového zpravodajství se očekává sněžení v dalších dnech, takže se budou i nadále zlepšovat podmínky pro lyžování. Počítá se, že se otevřou další střediska. Zauchensee (35/55cm) očekává přes 10 cm čerstvého sněhu.

 

Francouzské Alpy

Tignes (30/60cm) a Val Thorens (50/60cm)  jsou jediná dvě střediska, která jsou v současnosti otevřená. V provozu jsou lanovky na ledovci Grand Motte. Val Thorens nabízí širší nabídku se 14 lanovkami a 25 sjezdovkami. Val d´Isere (20/45cm) bude otevírat tento víkend. Takže prozatím nebude k dispozici propojení do střediska Tignes.

Francouzské Alpy očekávají podle sněhového zpravodajství další vlnu sněžení v pátek 24.11., nejvíce sněhu připadne v sobotu, v pondělí už bude sněžení ubývat. A další vlna sněžení přijde opět v úterý. Tato vlna by měla být podle sněhového zpravodajství větší.


Švýcarské Alpy

Stejně jako pro rakouské Alpy platí i pro švýcarské Alpy, že počasí v posledních dnech bylo mírné. Skvělé lyžování nabízí středisko Engelberg(20/215cm). Na horních svazích je 215 cm, které vytvořily solidní základ pro zimní sezónu. Další střediska švýcarských Alp plánují otevřít o víkendu. Patří mezi ně St. Moritz (13/38cm) a Murren (35/58cm).

Dle sněhového zpravodajství přivítají švýcarské Alpy a jejich střediska další čerstvý sníh. Nejvíce nasněží v Crans Montana (2/60cm) a Gstaad(15/140cm), kde byl zajímavý začátek sezóny. Adelboden(9/40cm) očekává až 60 cm čerstvého sněhu o tomto víkendu, který skvěle připraví základ pro začátek sezóny.

 

Italské Alpy

Italské Alpy mají počasí celkem klidné, většinou slunečno s lehkou oblačností, takže podmínky pro lyžování jsou velmi příjemné. V současnosti je lyžování možné ve čtyřech střediscích, které nabízí omezenou plochu. Další střediska zahájí lyžování o víkendu, např. Arabba(25/48cm) a Courmayeur(10/130cm).

Dle sněhového zpravodajství začne lehce sněžit v sobotu a bude celý víkend. Pondělí bude bez sněhu. Sněžení začne opět v úterý.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk