Sněhové zpravodajství 24.11.2016

Rakouské Alpy

I přes teplé počasí vydržel vs rakouských Alpách sníh ve vyšších polohách. Nabídka lyžování je tedy pro tuto roční dobu velmi dobrá. 24.11. bylo převážně zataženo, avšak občas proniklo slunce.

Ischgl (0/60cm) je posledním střediskem, které otevřelo pro tuto zimní sezónu a nabízí 112 km upravených sjezdovek. Region Obergurgl nabízí jedny z nejlepších podmínek pro lyžování, vyšší svahy ve střediscích Pitztal (84/120cm) a Solden (10/123cm) zůstávají ve skvělém stavu, avšak svahy dolů do střediska jsou v současnosti uzavřené.

Dle sněhového zpravodajství přinesou nadcházející dny slunečno i oblačno. V neděli 27.11. by se počasí mělo změnit, teploty klesnou.

 

Francouzské Alpy

Francouzské Alpy měly ve čtvrtek 24.11. proměnlivé počasí. Špatnou zprávou je, že v Tignes (30/100cm) byly kvůli silnému větru a bouři zastaven provoz na ledovec. Dobrou zprávou je, že v oblasti Espace Killy budou v sobotu otevřena obě střediska, tedy Tignes i Val d´Isere. Jedinou možností lyžování do víkendu je Val Thorens (80/130cm), kde je v provozu 7 lanovek pod proměnlivou oblohou.

 

Švýcarské Alpy

Jako ve většině části Alp, i ve švýcarských Alpách klesla sněhová pokrývka kvůli teplému počasí. Dobré lyžování lze však stále nalézt v některých oblastech, kde bylo ve čtvrtek bylo oblačno s nadějí na déšť/sníh.

V oblasti Matterhorn nabízí středisko Zermatt (0/100cm) nabízí jedno z nejlepších lyžování na vyšších svazích. V provozu bylo ve čtvrtek 5 z 52 lanovek a 8 km upravených sjezdovek. V Saas Fee (20/22cm) je sníh rovněž dobrý, avšak středisko muselo kvůli silnému větru uzavřít lanovky.

Dle sněhového zpravodajství o víkendu zůstane počasí obdobné. Většina středisek očekává malé přírůstky sněhu, oblast Matterhorn by měla mít nejvíce.

 

Italské Alpy

Podmínky v italských Alpách byly ve čtvrtek bouřlivé. Cervinia (40/150cm) má kolem 150cm nového sněhu z tohoto týdne, avšak většina napadla během bouřek, kdy vznikly návěje.

Val Senales (10/90cm) nemá ve čtvrtek po oblačnosti a silnému větru žádný čerstvý sníh. Na sjezdovkách i mimo ně jsou podmínky tvrdé s návějemi. Místem, kam můžete vyrazit o víkendu, je Madesimo (20/50cm), kde připadlo tento týden 120cm čerstvého sněhu na vyšších svazích. Mnoho středisek plánuje otevření na začátku prosince. Dobrou zprávou je, že zatímco webkamery v údolí ukazují trávu, horní svahy jsou ve skvělém stavu.

Dle sněhového zpravodajství nejvíce sněhu teprve přijde. Začátkem příštího týdne se vyjasní a bude slunečno.

 

Německé Alpy

Německé Alpy momentálně nenabízejí žádné otevřené středisko.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk