Sněhové zpravodajství 24.11.2014

Rakouské Alpy

Týden začal mírnou oblačností, ale od pondělního odpoledne jsme si mohli užít slunce.

Na počátku prosince se očekává otevření většiny středisek. O víkendu se chystají zahájit provoz Ischgl, Saalbach, Schladming, Kühtai, Kitzbühel a Zauchensee.

V pondělí byl otevřen Kaunertal (sněhové zpravodajství hlásí 135/164 cm), v provozu bylo celkem 8 vleků. Zatím není v provozu celé středisko, ale otevřené sjezdovky jsou dobrém stavu.

Následující týden očekává slunečné počasí a teploty kolem 5C. Místy se mohou objevit mraky, ale odpoledne se vyjasní.

 

Francouzské Alpy

O víkendu bylo poměrně teplo, i přes to otevřelo v sobotu 22.listopadu několik středisek - Alpe d´Huez (10/100 cm), La Clusaz (0/100 cm) a Val Thorens (50/90 cm). V Alpe d´Huez a La Clusaz se jednalo pouze o dočasné otevření pro víkend, ve Val Thorens jsou vleky v provozu denně.

Tignes (dle sněhového zpravodajství 15/70 cm) slibuje skvělé lyžování na ledovci Grande Motte. Spojené středisko Val d´Isere (15/50 cm), který spolu s Tignes tvoří lyžařskou oblast Espace Killy, otevře pro zimní sezónu letos v sobotu 29.listopadu.

Serre Chevalier (0/156 cm) plánuje zahájit provoz pro víkendové lyžování 29.listopadu. Je to poprvé, kdy středisko otevírá v listopadu.

Chatel (0/10 cm) má také v plánu otevřít pro víkendové lyžování v oblasti Pre la Joux od 29.listopadu. Areál bude otevřen o víkendech do 13.prosince, kdy bude již zahájen denní provoz. Les Deux Alpes (0/90 cm), Bareges/La Mongie (0/20 cm) a Cauterets (15/25 cm) taktéž otevírají v sobotu, i když pyrenejská střediska neobdržela tolik čerstvého sněhu jako destinace v Alpách. Font Romeu - pyrenejský resort - bohužel odložil své otevření kvůli nedostatku sněhové pokrývky.

 

 

Švýcarské Alpy

Víkend ve Švýcarsku byl jasný a slunečný. Teploty dosáhly 10C a podle předpokladů zůstane teplota nad průměrem i celou první půlku týdne.

Zermatt (sněhové zpravodajství hlásí 5/155 cm) měl v pondělí v provozu 22 vleků a lyžařské podmínky na Plateau Rose byly skvělé.

Ledovce v Saas Fee (15/237 cm), Flims/Laax (0/125 cm) a Engelberg (0/118 cm) měli také otevřeno pro lyžování.

Několik středisek otevřelo pár sjezdovek a vleků přes víkend, ale v průběhu týdne budou zavřená. Jedná se o Wengen (0/30 cm), Andermatt (10/230 cm) a Verbier (0/60 cm), kteří plánují znovu otevřít o víkendu 29. a 30.listopadu.

Pokud to podmínky dovolí, je naplánováno na sobotu 29.listopadu otevření středisek Adelboden, Arosa, Lenzerheide a Samnaun.

 

Italské Alpy

Pro mnoho italských letovisek byl začátek týdne zamračený.

Madesimo (sněhové zpravodajství hlásí 20/230 cm) bylo otevřeno pro zimní sezónu a v pondělí byly v provozu 4 vleky z 12. Bylo poměrně zataženo, ale celková viditelnost byla dobrá. Nejlepší sjezdovky jsou zatím v horní části střediska.

V příštích dnech se očekávají mraky, ale také čestvý sníh, který by měl padat ve čtvrtek. O víkendu plánuje spustit provoz několik středisek - Alagna, Bormio, Cavalese, Champoluc Chiesa, Courmayeur, La Thuile, Madonna, Santa Caterina.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk