Sněhové zpravodajství 24.10.2016

Rakouské Alpy

V pondělí 24.října bylo proměnlivé počasí, podmínky na svazích zůstávají dobré. Vrcholem víkendu bylo bezesporu otevření FIS Světového poháru v Söldenu.

V Tyrolsku se počasí po slunném víkendu zakalilo a oblačnost se objevila nad ledovci Hintertux (dle sněhového zpravodajství 75 cm), Pitztal (78 cm), Sölden (95 cm), Stubai (60 cm) a Kaunertal (45 cm).

Lepší podmínky nabízel ledovec Kaprun, nicméně kolem středy by se mohl objevit déšť. Dále na jih na Mölltalu (140 cm) bylo lyžování dobré. Ledovec Dachstein (40 cm) nabízí lyžování na omezeném terénu.

 

Francouzské Alpy

Proměnlivé počasí panovalo v pondělí také nad francouzskými areály. O víkendu bylo otevřeno středisko Les Deux Alpes (sněhové zpravodajství hlásí 50 cm). Bohužel kvůli silnému větru 80 km/hod nemohly být dnes spuštěny lanovky. Tignes (25 cm) byl v provozu, ale prognóza pro další dny se obává pokračování větrného počasí. Na místech nad 3300 m může napadnout čerstvý sníh.

 

Švýcarské Alpy

Ve Švýcarsku bylo v pondělí 24.října většinou zataženo, ale podmínky na sjezdovkách jsou vynikající. V Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 160 cm) je otevřeno 8 sjezdovek a připravený je i snowpark. Bohužel předpověď očekává na zítra déšť. Zermatt (50 cm) je v provozu pro podzimní lyžování, viditelnost na ledovci byla dnes omezená kvůli zvýšené oblačnosti.

 

Italské Alpy

Zataženo v kombinaci s deštěm a sněhem bylo na začátku týdne v italském Passo Stelvio (sněhové zpravodajství udává 150 cm) a Val Senales (50 cm). Na sjezdovkách zůstávají podmínky stále dobré, bohužel i zde bylo dost větrno (50 km/hod). Podobný ráz počasí přetrvá i v dalších dnech.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk