Sněhové zpravodajství 23.3.2015

Rakouské Alpy

Přes víkend v mnoha střediscích lehce sněžilo, zejména na východě země a v ledovcových střediscích. V pondělí 23.března se obloha opět vyjasnila a panovaly jarní podmínky. Průměrná teplota se držela kolem 6C, to s sebou přineslo i místy rozbředlý sníh. Pevnější sjezdovky hledejte na ledovcích.

Kaunertal (dle sněhového zpravodajství 233/325 cm) obdržel o víkendu čerstvý sníh, napadlo kolem 30 cm. Teplota se držela těsně pod bodem mrazu. V pondělí bylo v provozu 14 ze 16 vleků a podmínky byly perfektní. Sjezdovky byly upravené s čerstvým sněhem a výhledy byly nádherné.

Předpověď počasí pro další dny očekává proměnlivé počasí, rána budou jasná, ale odpoledne se zatáhne.

 

Francouzské Alpy

Jarní podmínky panují také ve Francii. Průměrná teplota se drží kolem 7C, takže sjezdovky jsou dost rozbředlé. Přes víkend lehce sněžilo v mnoha střediscích.

Alpe d´Huez (sněhové zpravodajství udává 82/170 cm) čeká rušný týden, s hudebním festivalem Snowboxx. Počasí můžeme čekat příjemné, bude slunečno, místy se objeví mraky. V provozu je 46 z 49 vleků.

Po celý týden konání festivalu Snowboxx bude proměnlivé počasí s podobnými podmínkami jako v pondělí.

 

Švýcarské Alpy

V pondělí 23.března bylo ve Švýcarsku k dispozici skvělé lyžování, bylo nádherně jasno s mírnými teplotami. O víkendu byl zaznamenán nový sníh v téměř všech střediscích, zejména na horních svazích.

V regionu 4 Vallées napadl o víkendu nový sníh, na horních svazích nad středisky Verbier (dle sněhového zpravodajství 0/210 cm) a Nendaz (10/210 cm) připadlo 20 cm čerstvého sněhu v neděli ráno. Bohužel ve výškách pod 2000 m pršelo a v důsledku toho nižší svahy poněkud trpí - zejména ve slunné lyžařské oblasti Savoleyres.

V Zermatt (5/260 cm) také o víkendu nasněžilo 20 cm, na horních svazích jsou stále dobré podmínky.

V nižších střediscích panuje jarní počasí, sjezdovky během dne měknou. Jedná se o střediska v regionu Jungfrau - Grindelwald (4/156 cm), Murren (58/194 cm) a Wengen (5/100 cm).

V průběhu dalších dní se očekává oblačné počasí, může i lehce sněžit. Silnější sněžení přijde ve středu a ve čtvrtek, mohlo by spadnout 10-40 cm sněhu.

 

Italské Alpy

V Itálii je v tuto chvíli trošku chladněji, než v sousedních zemích. Teplota se drží kolem bodu mrazu. Přes víkend napadl čerstvý sníh a to jak na východě, tak i na západě země. Nejvíce napadlo ve vyšších střediscích.

Region Val d´Aosta si o víkendu užil pěkné množství čerstvého sněhu. Středisko Pila (sněhové zpravodajství hlásí 30/140 cm) zaznamenalo 10 cm a Cervinia (40/260 cm) 15 cm sněhu. Obě střediska si užila modrého nebe.

Z Val Senales (35/320 cm) je hlášeno 15 cm nového sněhu. V provozu bylo 12 ze 14 vleků.

Prognóza pro příští dny předpovídá oblačné počasí, což by mohlo přinést lehké sněžení.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk