Sněhové zpravodajství 23.12.2016

Rakouské Alpy

Skvělý slunečný den zažily rakouské Alpy ve čtvrtek 22.prosince. Pro milovníky lyžování o Vánocích jsou připraveny nejlepší podmínky na vyšších svazích, kde jsou svahy tvrdé, avšak upravené, zatímco na nižších svazích trpí nedostatkem sněhu.

Pitztal (91/132cm) má momentálně jedny z nejlepších podmínek pro lyžování, je zde slušná vrstva sněhu a teploty se pohybují kolem bodu mrazu, takže udržují sníh v dobrém stavu. V provozu je všech 12 lanovek. Blízké středisko Obergurgl (10/55cm) rovněž hlásí dobré podmínky i přes nedostatek sněhu, avšak nižší svahy mají pouze umělý sníh.

Dle sněhového zpravodajství bude v pátek obdobné počasí jako dnes, převážně bude slunečno. V sobotu se zatáhne a je šance na čerstvý sníh pro střediska Filzmoos (35/40cm) a Kaprun (25/70cm) právě včas na Vánoce.

 

Francouzské Alpy

Čtvrtek 22.prosinec byl úžasný den pro francouzské Alpy. Dle sněhového zpravodajství bylo nejdříve oblačno a sněžilo, poté se počasí vyjasnilo a umožnilo skvělé výhledy.

Excelentní podmínky nabízí střediska Tignes (42/140cm) a Val d´Isere (30/135cm), kde dostatek čerstvého sněhu osvěžil sjezdovky v oblasti. Čerstvý sníh lze nalézt i mimo sjezdovky. Podmínky pro lyžování ve středisku Isola 2000 (60/120cm) zůstávají jedny z nejlepších ve francouzských Alpách: za poslední dny zde dle sněhového zpravodajství připadl čerstvý sníh, zvláště na vyšších svazích. Dobré podmínky pro lyžování nabízí Les Arcs (10/100cm) a La Plagne (15/95cm), kde jsou sjezdovky ve skvělém stavu.

Řada středisek bohužel stále nemůže otevřít všechny sjezdovky. Podmínky ve středisku Chamrousse (0/10cm) jsou podmínky špatné, v provozu je pouze jedna sjezdovka. Obdobné je to ve středisku Chatel (0/50cm) a omezené lyžování nabízí i zbytek oblasti Portes du Soleil.

Dle sněhového zpravodajství lze nalézt nejlepší podmínky pro lyžování v jižní části francouzských Alp.

 

Švýcarské Alpy

Slunečno a sucho měly švýcarské Alpy ve čtvrtek 22.12. Dle sněhového zpravodajství nenapadne do konce roku 2016 více než jeden nebo dva centimetry sněhu.

Ve střediscích jsou podmínky pro lyžování stále velmi dobré. Kdo se vydá o Vánocích do vyšších poloh, si užije skvělé lyžování. Slunečné počasí připraví nádherné výhledy.

Nejlepší lyžování nabízí střediska nad 2000m, zvláště Zermatt (105cm) a Saas Fee (30/105cm). Na Štědrý den bude dle sněhového zpravodajství místy lehce sněžit, avšak většina středisek bude mít slunečno a sucho i během příštího týdne.

 

Italské Alpy

Italské Alpy nezažily žádnou výraznou změnu počasí ve čtvrtek 22.12. Některá střediska mají dle sněhového zpravodajství čerstvý sníh z tohoto týdne, počasí se rychle vrátilo k jasnu a slunečnu. Od východu na západ jsou podmínky v italských Alpách téměř identické. Cervinia (35/170cm) je jedinou výjimkou, protože středisko bylo v provozu pouze dva dny v týdnu, protože kvůli silnému větru byla část oblasti uzavřená.

Sestriere (50/140cm) obdrželo tento týden výjimečné množství sněhu, avšak podmínky ve středisku jsou stále excelentní ve vyšších polohách i pod 2000m.

Dle sněhového zpravodajství bude během Vánoc jasno a slunečno, lyžování bude možné na upravených svazích italských Alp. Do konce roku 2016 nenapadne čerstvý sníh.

 

Německé Alpy

Německé Alpy nabízejí ve čtvrtek 22.12. omezené lyžování. Oberstdorf (30/40cm) je otevřené pro omezené lyžování většinou na umělém sněhu. Sníh je dobrý, avšak mimo sjezdovky není sníh žádný. Feldburg (0cm) zůstává uzavřený a čeká na čerstvý sníh.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk