Sněhové zpravodajství 23.1.2017

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy měly v pondělí 23.1. jasno a slunečno, takže nabídly fantastické výhledy a skvělé lyžování. Teploty vzrostly ve srovnání s minulým týdnem, takže sjezdovky vlivem slunečného záření měknou. Teploměr však stále zůstává pod bodem mrazu, takže svahy jsou ve skvělém stavu.

Sölden (20/211cm) má skvělou vrstvu sněhu, svahy vybízejí k dlouhým carvovým obloukům. V Obertauern (110/170cm) je to obdobné, stále lze nalézt místa s prašanem. Kaunertal (50/200cm) je na tom trochu jinak, ledovec má skvělé podmínky a teplotu stále kolem -5oC.

Jediné středisko, které dle sněhového zpravodajství stále nemá dostatek sněhu, je Bad Kleinkirchheim (15/20cm) na východě rakouských Alp, kde jsou nižší svahy stále pokryty pouze umělým sněhem.

Slunce, slunce a slunce, to je předpověď pro tento týden. Teploty zůstanou nízké, ráno budou tedy svahy lehce ledovaté, avšak lyžování bude skvělé v celé oblasti rakouských Alp.

 

Francouzské Alpy

Pondělí 23.1. nabídlo ve francouzských Alpách převážně slunečné počasí. Excelentní podmínky na sjezdovkách lze nalézt v celé oblasti Alp. Teploty jsou teplejší ve srovnání s minulým týdnem. Mimo sjezdovky jsou svahy převážně firmové a projeté.

Tomuto týdnu bude vládnout slunečné počasí v celé oblasti francouzských Alp.

 

Švýcarské Alpy

Pondělí 23.1. bylo pro švýcarské Alpy převážně slunečné s příjemnými teplotami. Všechna sledovaná střediska nabízí excelentní lyžování na sjezdovkách. Sněhové podmínky jsou díky příjemným teplotám a lehkému větru velmi dobré. Silné sluneční záření způsobuje lehké měknutí a poté umrzání na nižších svazích. Ráno očekávejte firmové podmínky pro lyžování, sníh v průběhu dne měkne a odpoledne je těžký. Mimo sjezdovky jsou svahy většinou ujeté a firmové.

Dle sněhového zpravodajství bude tento týden sněžit pouze lehce kolem Matterhornu během 72 hod, většinou však bude většinou slunečno.

 

Italské Alpy

Italské Alpy nabídly v pondělí 23.1. fantastické slunečné počasí v celé oblasti. Na sjezdovkách jsou podmínky firmové a sníh je rychlý brzy ráno, v průběhu dne kvůli slunci měkne, odpoledne je opět firmový. I přes nedostatek čerstvého sněhu na sjezdovkách je lyžování v italských Alpách stále skvělé. Mimo sjezdovky sníh většinou moc není, pokud je, je velmi firmový.

Dle sněhového zpravodajství bude tento týden bez dalších srážek, ale naopak velmi slunečný a suchý. Teploty se budou pohybovat nízko, takže bude možné zasněžovat.

 

Německé Alpy

Pondělí 23.1. byl pro německé Alpy dalším dnem plným slunce. Silné sluneční paprsky připravily skvělý den pro lyžování na sjezdovkách. Sníh je velmi dobrý. Podmínky na svazích jsou výborné. Teploty příjemné, avšak dostatečné nízké pro další zasněžování. Mimo sjezdovky je sníh firmový a projetý.

Dle sněhového zpravodajství nebude tento týden sněžit. Bude slunečno, teploty kolem nuly během dne, v noci pod nulou.

 

Sněhové zpravodajství

Rakouské Alpy budou mít v průběhu tohoto týdne převážně slunečné počasí. Teploty zůstanou kolem bodu mrazu, sjezdovky mohou být ráno ledovaté, avšak během dne budou měknout.

Francouzské Alpy budou mít slunečno a oblačno.

Italské Alpy budou plné slunce i v průběhu tohoto týdne. Výjimkou bude oblast blízko švýcarských Alp, kde mohou mraky přinést lehké sněžení v průběhu nadcházejících dnů.

Stejně jako italské Alpy, budou mít i švýcarské Alpy slunečno a jasno ve střední části, směrem k hranici s Itálií může lehce sněžit.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk