Sněhové zpravodajství 22.7.2015

Rakouské Alpy

Vlivem horkého klimatu a občasným dešťovým srážkám sjezdovky v Rakousku trpí. Sníh na svazích je těžký, mimo sjezdovky jsou možnosti velmi omezené. Ledovec Dachstein je v tuto chvíli pro letní sezónu uzavřen a připojil se tak k již zavřenému ledovci Stubai. Oba ledovce se otevřou znovu až pro zimní sezónu.

Ledovec Mölltal (dle sněhového zpravodajství 230 cm) nabízí poměrně slušné lyžování. V provozu jsou tři vleky a poskytují přístup ke třem hlavním sjezdovkám.

Předpověď počasí pro tento týden ukazuje zamračenou oblohu, očekávají se dešťové přeháňky.

 

Francouzské Alpy

Během uplynulého víkendu se snížila sněhová pokrývka ve dvou otevřených ledovcových areálech, v Tignes (sněhové zpravodajství hlásí 0/70 cm) a Les Deux Alpes (0/155 cm). Začátek týdne byl velmi slunečný, ačkoli od středy přibývají husté mraky a očekávají se velmi silné srážky s více než 100 mm.

Nejlepší lyžování najdete v horní části lyžařského střediska Les Deux Alpes, nebo se držte kolem snowparku 3200, který zůstává i přes teplé počasí ve slušné formě. V Tignes jsou v provozu 2 vleky.

 

Švýcarské Alpy

Ledovec Allalin nad Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 0/150 cm) byl v pondělí 20.července dočasně uzavřen kvůli teplému počasí a nepříznivým podmínkám na sjezdovkách. Bohužel tento týden se neočekává chladnější počasí, bude velmi teplo a očekávají se dešťové přeháňky.

Nejlepší lyžařské podmínky nabízí Zermatt (0/130 cm), kde běží 5 vleků na Plateau Rosa, což umožňuje přístup k celé řadě červených a modrých sjezdovek. Snowpark je v dobrém stavu a otevřené je i spojení do Cervinie. V současné době se tedy jedná o jedno z nejlepších letních lyžování v Evropě.

 

Italské Alpy

Lyžařská oblast Plateau Rosa nad střediskem Cervinia (sněhové zpravodajství udává 0/130 cm) zůstává v dobrém stavu díky své výjimečné nadmořské výšce. Díky tomu tání v posledních týdnech nebylo tak závažné jako jinde v Alpách. Tento týden počítejme se slunnými začátky dne, které vystřídá zamračené odpoledne, místy s bouřkami. Lyžování na ledovci je možno od 7:30 do 13:00 hodin.

Dobré lyžování nabízí také malá ledovcová oblast Passo Stelvio, v blízkosti střediska Bormio.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk