Sněhové zpravodajství 22.6.2015

Rakouské Alpy

Rakousko zažilo vynikající víkend, nasněžilo až 20 cm čerstvého sněhu. Ledovec Dachstein (dle sněhového zpravodajství 260 cm) nabízí dobře upravené svahy s čerstvým sněhem.

Ledovec Mölltal (290 cm) byl znovu otevřen po krátké přestávce, o víkendu připadlo 10 cm sněhu a v provozu jsou 3 vleky.

Během následujících dní se očekává poměrně zataženo, uprostřed týdne se vyjasní a budou ideální podmínky pro letní lyžování.

 

Francouzské Alpy

O víkendu byl otevřen areál Les Deux Alpes (dle sněhového zpravodajství 0/250 cm), ledovec hlásí výborné lyžařské podmínky. V pondělí 22.června bylo v provozu 21 vleků a 11 upravených sjezdovek, včetně slavného parku 3200.

Ledovec Grand Motte nad Tignes (0/120 cm) bude otevřen nadcházející víkend.

Během týdne se můžeme těšit na slunečné počasí, doprovázené stále rostoucími teplotami. V úterý může lehce pršet.

 

Švýcarské Alpy

V pondělí 22.června byl pro letní lyžování otevřen Zermatt (sněhové zpravodajství udává 0/175 cm), 6-ti sedačková lanovka Furgsattel poskytuje přístup ke dvěma upraveným sjezdovkám. O víkendu budou spuštěny vleky ze strany Cervinie do lyžařského areálu Plateau Rosa. Tím se výrazně zvýší velikost lyžařského areálu a rozmanitost nabídky sjezdovek, včetně snowparku v Zermattu. V dalších dnech se můžeme těšit na slunečné počasí, místy se objeví mraky a může lehce pršet.

Ledovec Saas Fee je zavřený do 19.července.

 

Italské Alpy

Cervinia (dle sněhového zpravodajství 0/175 cm) je v současné době uzavřen, ale letní sezóna startuje v sobotu 27.června, kdy se otevřou vleky směrem k ledovci Plateau Rosa. Současná předpověď slibuje slunečné dny.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk