Sněhové zpravodajství 22.12.2014

Rakouské Alpy

Po poměrně studeném a zasněženém víkendu se podmínky v mnoha rakouských střediscích velmi zlepšilo. Téměř všechna střediska obdržela čerstvý sníh, v průměru mezi 5-10 cm.

Ledovcová střediska nabízejí stále výborné podmínky a sníh i mimo sjezdovky. Pitztal (113/153 dle sněhového zpravodajství) si užil po poměrně zataženém víkendu jasný a slunečný pondělní den. V provozu bylo všech 12 vleků. Kaunertal (104/151 cm) měl v provozu 8 vleků a i zde bylo jasno.

Söll (5/20 cm) se otevřel tento víkend a připojil se tak k dalším regionům v Ski Welt. V pondělí byly spuštěny 3 vleky a o víkendu napadl čerstvý sníh. Skipas platí pro celou oblast Ski Welt, lyžaři tak dnes mohli využít všech 33 vleků a 51 km sjezdovek.

 

Francouzské Alpy

Téměř všechna francouzská střediska jsou nyní otevřena. Nedostatek sněhu však znamená, že dolní svahy nejsou v tak dobré formě jako obvykle v toto roční období, ale na horních svazích je lyžování dobré. V pondělí bylo ve Francii slunečno a jasno.

V neděli 21.prosince byly hlášeny dobré podmínky ze střediska Meribel.

Nejlepší podmínky jsou v Pyrenejích, Jižních Alpách a v nadmořské výšce nad 2500 m. Pod 2000 m je sněhová pokrývka slabá.

Předpověď slibuje ochlazení s nadějí na sněžení. Většina středisek by se tak mohla dočkat více než 30 cm čerstvého sněhu do konce prosince.

 

Švýcarské Alpy

Pondělí ve Švýcarsku bylo slunné a jasné, nad 3000 m mrzlo. Teplé počasí má zůstat až do Štědrého dne, kdy budou teploty výrazně klesat.

Několik středisek otevřelo o víkendu. Mürren (sněhové zpravodajství hlásí 12/48 cm) nabízel omezené lyžování, v Adelboden (0/25 cm) bylo v provozu 17 lanovek.

Nejlepší lyžování zůstává ve středisku Zermatt (5/95 cm), které nabízí více než 250 km sjezdovek. Saas Fee (22/178 cm) měl v provozu 18 z 21 vleků a 90 km sjezdovek, lyžování je velmi dobré.

Bohužel některá z nižších středisek nebyla schopna otevřít, včetně Champéry v Portes du Soleil, lyžování je možné pouze přes hranice v Avoriaz.

Na obzoru jsou dobré zprávy, teploty budou na Vánoce klesat a očekává se i sněžení. Výhled na další dny slibuje husté sněžení na víkend.

 

Italské Alpy

Slunečné a teplé počasí bylo dnes i po celé Itálii. Díky četnému zasněžování a obrovskému úsilí nabízí italská střediska velké množství lyžování.

Selva Gardena (sněhové zpravodajství udává 0/40 cm) měl v provozu 64 z 76 vleků v okolí "Milky Way", i když několik klíčových spojení mezi středisky zůstalo zavřeno.

Spoustu lyžování má v nabídce i Cervinia (35/180 cm) s velmi dobrými podmínkami v celé propojené oblasti Matterhorn. Stejně tak i ve středisku Livigno (26/125 cm) je výborné lyžování.

Courmayeur (0/30 cm) byl otevřen o víkendu, ale připraveno bylo jen 6 z 31 svahů.

Předpověď počasí vypadá dobře, v Itálii budou teploty klesat a očekává se i sněžení.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk