Sněhové zpravodajství 22.10.2015

Rakouské Alpy

Rakousko nabízí fantastické lyžování, ve čtvrtek 22.října panovalo slunečné počasí a teploty se držely kolem nuly. Sníh tedy zůstává ve skvělém stavu.

Na ledovci Stubai (dle sněhového zpravodajství 15/80 cm) a na ledovci Hintertux (110 cm) je v provozu 15 vleků, otevřené jsou i svahy k dolní stanici lanovky. Dále na východ, na ledovci Mölltal (90 cm), se v pátek 23.října otevře svah zpět k vrcholové stanici Gletscher Express ve 2200 m.

Výborné lyžování má v nabídce také ledovec Pitztal, Kaunertal, Kaprun a Sölden. Ten pořádá v sobotu 24. a v neděli 25. října první závody Světového poháru v alpském lyžování na ledovci Rettenbach, pokud tedy zamíříte do této oblasti, neměli byste si tuto akci nechat ujít! O víkendu otevře několik vleků v oblasti Pass Thurn středisko Kitzbühel, tak brzký start sezony letovisko nezažilo mnoho let.

O víkendu bude slunečno, v průběhu neděle se mohou objevit silnější mraky, doprovázené mírnějšími teplotami.

 

Francouzské Alpy

Les Deux Alpes (sněhové zpravodajství hlásí 50 cm) plánuje otevření na 24.října, předpokládá se slunečné počasí až do začátku příštího týdne. Od středy se počasí změní, očekává se sněžení, takže konec příštího týdne nabídne skvělé lyžařské podmínky.

Tignes (80 cm) se i nadále pyšní dobrými podmínkami a slunečnou oblohou nad ledovcem Grande Motte.

.

Švýcarské Alpy

Podmínky ve Švýcarsku zůstávají díky silnému sněžení z minulého týdne dobré.

Čtvrteční dopoledne ve středisku Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 100 cm) i Zermatt (120 cm) bylo jasné, avšak v průběhu dne přišly mraky a dešťové přeháňky. Oblačnost se bude držet i v následujících dnech.

Skvělé lyžování na dobře upravených sjezdovkách poskytuje i areál Diavolezza (nad St.Moritz).

 

Italské Alpy

V sobotu 24.října otevře pro víkendové lyžování středisko Cervinia. Podmínky jsou dobré a sjezdovky skvěle upravené.

Teploty příští týden zůstanou nízké, s možností silnějšího větru a lehkého sněžení.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk