Sněhové zpravodajství 22.1.2015

Rakouské Alpy

Rakousko si užilo tento týden smíšené počasí s mraky i sluncem. Ve čtvrtek 22.ledna bylo polojasno, centrální rakouské areály, především údolí Zillertal, potrápila zamračenější obloha.

St Anton v Arlbergu (dle sněhového zpravodajství 25/125 cm) hlásí výborné podmínky, zejména v lyžařské oblasti Valluga. Sjezdovky jsou pevné, neporušené a dobře upravené. Ve čtvrtek bylo v provozu 94 vleků, viditelnost byla proměnlivá.

Většina středisek očekává oblačný víkend, bude také docela chladno a je zde šance čerstvého sněhu.

 

Francouzské Alpy

V důsledku nedávného sněžení jsou podmínky velmi dobré, sníh se nachází i mimo sjezdovky.

Podmínky ve střediscích Foux d´Allos (sněhové zpravodajství udává 45/155 cm) a Chamrousse (40/70 cm) se tento týden mnohem zlepšily, ale přesto k otevření zbývajících vleků je potřeba ještě další sníh.

Skvělé podmínky hlásí střediska ve Třech údolích - Meribel (25/95 cm), Val Thorens (90/130 cm) a Courchevel (51/86 cm).

V Cauterets (100/170 cm) dnes nasněžilo 10 cm čerstvého sněhu, v provozu bylo 12 z 16 vleků.

Slabé sněžení se očekává o víkendu, nasněží kolem 10 cm. Bude však chladno, teploty se budou pohybovat kolem -10C.

 

Švýcarské Alpy

Po víkendovém sněžení jsou podmínky ve Švýcarsku velmi dobré, svahy jsou upravené a nabízí návštěvníkům výborné lyžování.

Nejlepší lyžování tento týden bylo na jihu Švýcarska. St Moritz (sněhové zpravodajství hlásí 35/145 cm) obdržel o víkendu spoustu nového sněhu a celý týden běžely všechny vleky. Vynikající pokrývka se nachází i mimo sjezdovky. Fantastické podmínky hlásí i Zermatt (12/180 cm).

V Saas Fee (35/240 cm) nasněžilo ve čtvrtek ráno 10 cm čerstvého sněhu. V Arosa/Lenzerheide (50/80 cm) bylo v provozu všech 42 vleků a podmínky na sjezdovkách na obou stranách údolí jsou velmi dobré.

O víkendu se očekává slabé sněžení, v regionu Jungfrau by mohlo nasněžit 20 cm. Sněžení bude pokračovat až do příštího týdne.

 

Italské Alpy

Po pomalém startu sezóny v tuto chvíli Itálie vše dohání, v minulých dnech nasněžilo spoustu nového sněhu a sněžení pokračovalo i ve čtvrtek. Lyžařské podmínky jsou vynikající.

Alagna (dle sněhového zpravodajství 40/240 cm) hlásí kolem 20 cm nového sněhu v obci a 40 cm na horních svazích. Sněžilo lehce i ve čtvrtek, v provozu byly 3 z 5 vleků, protože některé oblasti musely být vzhledem k nedávnému velkému sněžení uzavřeny. Budou opět zprovozněny po zhodnocení bezpečnosti.

Většina středisek očekává o víkendu chladno a zataženo s čerstvým sněhem.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk