Sněhové zpravodajství 21.8.2015

Rakouské Alpy

Ve čtvrtek 20.srpna musel být kvůli silným dešťům a větru uzavřen ledovec Mölltal (dle sněhového zpravodajství 100 cm). Lyžování je možné na ledovci Hintertux (75 cm), v provozu je stále 10 vleků i přes silný déšť a stále se zhoršující sněhové podmínky. Stejný průběh se očekává i v příštích dnech, mrznout by mělo od 3000 m, takže na vyšších svazích by mohl připadnout čerstvý sníh. V sobotu se oteplí a bude jasno a slunečno, avšak v neděli opět přijde déšť.

 

Francouzské Alpy

Čerstvý sníh ze začátku týdne zlepšil povrch sjezdovek ve středisku Les Deux Alpes (sněhové zpravodajství hlásí 155 cm). Nicméně v důsledku jasné oblohy a vyšších teplot sníh začal opět tát. V provozu zůstává 21 vleků a otevřen je i snowpark, který je v dobrém stavu. Víkend začne sluncem, v neděli se objeví mraky.

 

Švýcarské Alpy

Švýcarsko nabízí nejlepší lyžování v Evropě v současné době, dobré podmínky panují v Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 65 cm) i v Zermattu (145 cm). Ve čtvrtek připadlo v Saas Fee zhruba 5 cm nového sněhu, což osvěžilo sjezdovky, čerstvý sníh tento týden padal i v Zermattu. V dalších dnech bude slunečné počasí, i když ke konci dne se můžou objevit bouřky, v neděli bude srážek více.

 

Italské Alpy

V provozu jsou všechny 3 vleky ze střediska Cervinia (sněhové zpravodajství udává 145 cm) až do areálu Plateau Rosa nad Zermattem. Díky čerstvému sněhu ze začátku týdne a slunečné obloze jsou podmínky pro lyžování velmi dobré, většina hlavních tratí i snowpark jsou otevřené. V dalších dnech se očekává slunečné počasí, ale hrozí i bouřky a od neděle trvalejší déšť.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk