Sněhové zpravodajství 21.7.2017

Rakouské Alpy

Lyžařské svahy na ledovcích v Rakousku začínají vypadat unaveně. Ve čtvrtek 20.července bylo na ledovci Hintertux (dle sněhového zpravodajství 125 cm) a na Kaprunu (15 cm) slunečno, zatímco na ledovci Pitztal (10 cm) pršelo a podmínky jsou velmi špatné.

 

Francouzské Alpy

Nejlepší podmínky ve Francii lze v současné době nalézt v Les Deux Alpes (dle sněhového zpravodajství 65 cm), kde bylo ve čtvrtek 20.července v provozu 7 lanovek. Ve srovnání s Tignes (40 cm) a Val d´Isere (40 cm) jsou na tom svahy v Les Deux Alpes o něco lépe.

Počasí ve všech třech střediscích bylo ve čtvrtek proměnlivé, střídalo se slunce s oblačností, místy s přeháňkami. Kolem oblasti Tarentaise byly hlášeny bouřky.

 

Švýcarské Alpy

Středisko Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 130 cm) je jedním ze dvou švýcarských lyžařských středisek, které je v tuto chvíli v provozu. Lyžování vypadá stále velmi dobře, svahy jsou měkké, dobře upravené a liduprázdné. Zermatt (60 cm) musel být ve čtvrtek 20.července kvůli bouřkám uzavřen.

 

Italské Alpy

Středisko Cervinia (dle sněhového zpravodajství 60 cm) muselo být ve čtvrtek 20.července kvůli bouřkám uzavřeno, lyžovalo se na Passo Stelvio (10/200 cm).

Val Senales bude otevřeno 1.září.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk