Sněhové zpravodajství 21.5.2014

Rakouské Alpy

Na začátku týdne bylo v Rakousku slunečno, mraky však začaly houstnout, nakonec ve středu 20. května napadl dle sněhového zpravodajství nový sníh. Ve všech střediscích nasněžilo alespoň 10 cm nového sněhu. Ledovec Mölltal zůstává stále uzavřený.

Na ledovci Stubai (260 cm) nasněžilo až 45 cm nového sněhu, koncem týdne napadnul další sníh. V provozu jsou obě sjezdovky.

Oblačné počasí bylo i během víkendu, teploty se mírně zvýšily.

 

Francouzské Alpy

Přes francouzské Alpy napadl dle sněhového zpravodajství nový sníh, z čehož mají radost především lyžařská střediska, která se už chystají na letní sezónu. Les Deux Alpes se otevře pro letní lyžařskou sezónu od 20. června do 29. srpna a Val d’Isere od 6. června do 12. července.


Švýcarské Alpy

Zermatt (0/210 cm) je jediný švýcarský areál, kde můžete lyžovat, v provozu jsou 4 vleky. Další sněhová nadílka napadla dle sněhového zpravodajství o víkendu s příchodem studené fronty kolem 2500mnm.

Ledovec Saas Fee je uzavřen až do 19. července.

 

Italské Alpy

Středisko Cervinia (0/215 cm) bylo v provozu o víkendu a bylo propojeno i se švýcarským Zermattem – tak to bude každý víkend v průběhu května. Sníh napadnul ve výšce 3000mnm.

Ledovec Presena není toto léto v provozu kvůli stavbě nové vysokorychlostní gondoly a letní lyžování na Val Senales bylo zrušeno z důvodu nedostatku sněhu.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk